Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Kiedy masz na tyle pojęcia, aby wiedzieć, że nóż jest "naprawdę krótki", i obrona przy jego użyciu wymaga już pewnej wprawy i praktyki; a przy tym też nie masz za dużo funduszy na jakiś wymyślny szpej do obrony (σ ͜ʖσ) więc poszukujesz czegoś sprawdzonego i ekonomicznego:

#obronakonieczna #samoobrona #edc #bron #protip
wygolony_libek-97 - Kiedy masz na tyle pojęcia, aby wiedzieć, że nóż jest "naprawdę k...

źródło: comment_1652863654k1JRBBPDBRtWPTZcn4DECA.jpg

Pobierz
  • 25
no i chyba przy samoobronie nozem bedzie przekroczenie granic obrony koniecznej


@Invisibleblvck: jeżeli zadasz napastnikowi 50 ciosów w plecy to na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°) dopóki się bronisz, a nie atakujesz, i zaprzestaniesz się bronić w momencie kiedy atak ustanie wszystko powinno byc ok.
@wygolony_libek-97 jeżeli ktoś Cię atakuje to najpewniej sam ma gdzieś przykitrany nóż, a najlepszą obroną przed nożem jest odwrót taktyczny, czyli klasyczna #!$%@?. Nawet jakbyś pokonał takiego przeciwnika, to nie obejdziesz się bez ran. Sam noszę nóż, ale tylko jako narzędzie codziennego użytku. Ew. Jako wybijak do szyb, bo mam paranoję, że spalę się w aucie (za dużo internetu widziałem). Przydał mi się niezliczoną ilość razy w codziennej pracy.
@Dolan: jak będziesz się bronił nożem i chłop to przeżyje to potem on w sądzie będzie z ranami po nożu i będzie zeznawał jak to chciałeś go zabić ¯\_(ツ)_/¯. Nóż to na pewno nie broń do samoobrony. W ogóle jakakolwiek konfrontacja z użyciem noża to głupota i najprawdopodobniej skończy się poważnymi obrażeniami jak nie gorzej - czy to dla ofiary czy dla napastnika.
Widziałem filmy gdzie na psa nie pomagał ani gaz, ani ciągnięcie go za nogi, ani okładanie kijami po grzebiecie.

A tutaj dopiero facet z nożem rozwiązuje sytuację.

Wydaje mi się, że na wściekłego psa są tylko dwa sposoby:
- duszenie (jeśli możemy go zajść od tyłu i dobrze złapać)
- zadźgać nożem

ewentualnie gaz, ale nie zawsze zadziała.
LodowkaWskazowka - Widziałem filmy gdzie na psa nie pomagał ani gaz, ani ciągnięcie g...