Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego nieraz widuję na siłowni jak sporo większych "koksów" ode mnie, którzy wykonują ćwiczenia z mniejszym obciążeniem niż sam jestem w stanie zrobić? Wrzucę w komentarzu link insta gościa któremu mogę śmiało pozazdrościć sylwetki, aczkolwiek na filmiku widać jak robi on bicepsy dwunastką. Czy chodzi tu zwyczajnie o jakiś deload lub robienie większych objętości celem redukcji? Czy to po prostu teściu + minimalny wysiłek wpływa na takie efekty?
#mirkokoksy #silownia
  • 15
@samsepiol: 1. Biceps najlepiej reaguje na dużą ilość powtórzeń tj 12-15 a nawet do 18, triceps lepiej reaguje na większy ciężar i 8-10 powtórzeń
2. Może to była jego 8 seria na biceps w tym dniu
3. Jeżeli machasz 20kg na biceps przez 20 sekund to jest to łatwiejsze niż machać 12kg przez 60-70 sekund pod stałym napięciem. Są różne podejścia do treningu, jedni stawiają na intensywność treningu (mała ilość serii,
@Pozytywny_gosc: "Biceps najlepiej reaguje na dużą ilość powtórzeń tj 12-15 a nawet do 18, triceps lepiej reaguje na większy ciężar i 8-10 powtórzeń".

Nie jest tak. Seria na 18 ruchów to marnowanie czasu. Przysiady/ciągi też będzie robił na 18, ograniczając ciężar jakim możesz operować? BLISKO UPADKU, to się liczy, nie ma magicznych cyferkowych zakresów dla danych mięśni.
Nie jest tak. Seria na 18 ruchów to marnowanie czasu. Przysiady/ciągi też będzie robił na 18, ograniczając ciężar jakim możesz operować? BLISKO UPADKU, to się liczy, nie ma magicznych cyferkowych zakresów dla danych mięśni.


@Lewusx: Oczywiście, to prawda, że upadek najważniejszy. Ja mówię konkretnie o bicepsie. Tak wiem, nie ma konkretnego magicznego zakresu, ale u mnie personalnie lepiej wchodzi biceps na większą ilość powtórzeń powiedzmy 15 niż 10.

Większość partii trenuje
@Lewusx: jest moc widać(òóˇ)
Natomiast mi się zawsze wydawało, że nie ma zmiłuj. Jeśli celuję w 10-12 powtórzeń na łapę to biorę maksymalny ciężar z którym to zrobię (w moim przypadku 17.5kg) i #!$%@?. W bicepsie u mnie 36cm i zawsze się dziwię jak widzę gdy ktoś taki jak ty robi dwunastką :D
@samsepiol: ten typ z linka cos cwiczy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak jak wyżej zostało juz opisane, nie ciężar robi robote, tylko sposób w jaki z niego korzystasz. jestem w stanie robic klatke na skosie hantlami 70 kg w serii, tylko co z tego, skoro lepszy efekt moge uzyskać 30 kg i wolnymi negatywami? do tego zdecydowanie minimalizuje ryzyko kontuzji.
jestem w stanie robic klatke na skosie hantlami 70 kg w serii, tylko co z tego, skoro lepszy efekt moge uzyskać 30 kg i wolnymi negatywami


@Karoleer: w sensie jesteś w stanie zrobić 2 x 70kg hantlami i wolisz robić hantlami 2 x 30kg? czy możesz robić 2 x 35kg a wybierasz 2 x 15kg?

2 x 70kg to nierealne raczej, najwięcej widziałem jak gość robił wyciskanie na skosie 2 x
@Pozytywny_gosc: jestem w stanie zrobić kilka serii mając w każdej dłoni hantel 70 kg i nie uważam, żeby to był jakiś wielki wyczyn. ostatnio jak się bawiłem w takie ciężary, robiłem 4-7 powtórzeń w każdej z serii. natomiast od jakiegoś czasu, zgodnie z zaleceniami trenera odpowiedzialnego za trening używam znacznie mniejszych ciężarów, ale robię 3-4 sekundowe negatywy.

tutaj masz filmik sprzed ponad 4 lat, 7x54 kg + to trzymanie ciężaru na
@Karoleer: to co ty jakimś powerlifterem jestes co robi 160kg na klate w seriach roboczych? Przecież skos to jakieś 10% mniej, hantle to też 10% mniej niż płaska czyli robisz z 80% płaskiej a wyglądasz na naturala, to jakieś nieziemskie geny masz
@Pozytywny_gosc: miałem krótki epizod z powerliftingiem, ale to jednak nie dla mnie - wolę kulturystykę. na płaskiej wyciskałem jakoś 140-150 kg ostatnim razem jak próbowałem i mowa o singlach. znacznie mocniej czuje sie na skosie, zarówno przy hantlach jak i sztandze - zresztą na ig jest filmik jak leci na skosie chyba 120 x 7, ale ostatnie 3 już z pomocą różowej. zresztą - wyciskanie jest zdecydowanie moim najsłabszym bojem :)
gen podobno jest, natomiast z naturalnością mam niewiele wspólnego.


@Karoleer: to aparat cię wyszczupla w takim razie.

No i prawidłowe podejście, żeby jest zbyt krótkie na bycie zbyt małym ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)