Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego nieraz widuję na siłowni jak sporo większych "koksów" ode mnie, którzy wykonują ćwiczenia z mniejszym obciążeniem niż sam jestem w stanie zrobić? Wrzucę w komentarzu link insta gościa któremu mogę śmiało pozazdrościć sylwetki, aczkolwiek na filmiku widać jak robi on bicepsy dwunastką. Czy chodzi tu zwyczajnie o jakiś deload lub robienie większych objętości celem redukcji? Czy to po prostu teściu + minimalny wysiłek wpływa na takie efekty?
#mirkokoksy #silownia
  • 15
  • Odpowiedz
@samsepiol: 1. Biceps najlepiej reaguje na dużą ilość powtórzeń tj 12-15 a nawet do 18, triceps lepiej reaguje na większy ciężar i 8-10 powtórzeń
2. Może to była jego 8 seria na biceps w tym dniu
3. Jeżeli machasz 20kg na biceps przez 20 sekund to jest to łatwiejsze niż machać 12kg przez 60-70 sekund pod stałym napięciem. Są różne podejścia do treningu, jedni stawiają na intensywność treningu (mała ilość serii,
  • Odpowiedz
@samsepiol: Lewus_kulturysta, to ja, na koniec trening też używam do trenowania bicepsa 12stek. Mimo to mam prawie 50cm w ramieniu? Jak? Nie liczy się to jakim ciężarem robisz, liczy się trenowanie blisko upadku, jeśli w 8-12 ruchach potrafię doprowadzić do upadku 12stką, to po co mam sięgać po większe hantle? :D
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc: "Biceps najlepiej reaguje na dużą ilość powtórzeń tj 12-15 a nawet do 18, triceps lepiej reaguje na większy ciężar i 8-10 powtórzeń".

Nie jest tak. Seria na 18 ruchów to marnowanie czasu. Przysiady/ciągi też będzie robił na 18, ograniczając ciężar jakim możesz operować? BLISKO UPADKU, to się liczy, nie ma magicznych cyferkowych zakresów dla danych mięśni.
  • Odpowiedz
@samsepiol: nie przywiązywałbym dużej uwagi do obciążeń przy ćwiczeniach na małe partie, jak biceps. Ćwiczenie z filmiku też zazwyczaj wykonuję hantlami 10-12 kg, po prostu czuję wtedy lepsze napięcie mięsniowe niż w przypadku większych ciężarów. A na klatę wyciskam 120kg.
  • Odpowiedz
Nie jest tak. Seria na 18 ruchów to marnowanie czasu. Przysiady/ciągi też będzie robił na 18, ograniczając ciężar jakim możesz operować? BLISKO UPADKU, to się liczy, nie ma magicznych cyferkowych zakresów dla danych mięśni.


@Lewusx: Oczywiście, to prawda, że upadek najważniejszy. Ja mówię konkretnie o bicepsie. Tak wiem, nie ma konkretnego magicznego zakresu, ale u mnie personalnie lepiej wchodzi biceps na większą ilość powtórzeń powiedzmy 15 niż 10.

Większość partii trenuje
  • Odpowiedz
@Lewusx: jest moc widać(òóˇ)
Natomiast mi się zawsze wydawało, że nie ma zmiłuj. Jeśli celuję w 10-12 powtórzeń na łapę to biorę maksymalny ciężar z którym to zrobię (w moim przypadku 17.5kg) i #!$%@?. W bicepsie u mnie 36cm i zawsze się dziwię jak widzę gdy ktoś taki jak ty robi dwunastką :D
  • Odpowiedz
@samsepiol: ten typ z linka cos cwiczy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak jak wyżej zostało juz opisane, nie ciężar robi robote, tylko sposób w jaki z niego korzystasz. jestem w stanie robic klatke na skosie hantlami 70 kg w serii, tylko co z tego, skoro lepszy efekt moge uzyskać 30 kg i wolnymi negatywami? do tego zdecydowanie minimalizuje ryzyko kontuzji.
  • Odpowiedz
jestem w stanie robic klatke na skosie hantlami 70 kg w serii, tylko co z tego, skoro lepszy efekt moge uzyskać 30 kg i wolnymi negatywami


@Karoleer: w sensie jesteś w stanie zrobić 2 x 70kg hantlami i wolisz robić hantlami 2 x 30kg? czy możesz robić 2 x 35kg a wybierasz 2 x 15kg?

2 x 70kg to nierealne raczej, najwięcej widziałem jak gość robił wyciskanie na skosie 2 x
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc: jestem w stanie zrobić kilka serii mając w każdej dłoni hantel 70 kg i nie uważam, żeby to był jakiś wielki wyczyn. ostatnio jak się bawiłem w takie ciężary, robiłem 4-7 powtórzeń w każdej z serii. natomiast od jakiegoś czasu, zgodnie z zaleceniami trenera odpowiedzialnego za trening używam znacznie mniejszych ciężarów, ale robię 3-4 sekundowe negatywy.

tutaj masz filmik sprzed ponad 4 lat, 7x54 kg + to trzymanie ciężaru na
  • Odpowiedz
@Karoleer: to co ty jakimś powerlifterem jestes co robi 160kg na klate w seriach roboczych? Przecież skos to jakieś 10% mniej, hantle to też 10% mniej niż płaska czyli robisz z 80% płaskiej a wyglądasz na naturala, to jakieś nieziemskie geny masz
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc: miałem krótki epizod z powerliftingiem, ale to jednak nie dla mnie - wolę kulturystykę. na płaskiej wyciskałem jakoś 140-150 kg ostatnim razem jak próbowałem i mowa o singlach. znacznie mocniej czuje sie na skosie, zarówno przy hantlach jak i sztandze - zresztą na ig jest filmik jak leci na skosie chyba 120 x 7, ale ostatnie 3 już z pomocą różowej. zresztą - wyciskanie jest zdecydowanie moim najsłabszym bojem :)
  • Odpowiedz
gen podobno jest, natomiast z naturalnością mam niewiele wspólnego.


@Karoleer: to aparat cię wyszczupla w takim razie.

No i prawidłowe podejście, żeby jest zbyt krótkie na bycie zbyt małym ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz