Wpis z mikrobloga

#emerytura #pieklomezczyzn #pieklokobiet #pis #ekonomia trochę #gielda

Odnośnie 14 emerytury. Jest to kolejny program, którego beneficjentem są głównie kobiety. Będzie wypłacana emerytom (głównie emerytkom) z uwagi na to, że przysługuje jeżeli świadczenie wynosi nie więcej niż 2800 zł brutto.
Mężczyzna pracujący solidnie do 65 roku życia nie ma szans na otrzymanie świadczenia. Kobiety często nie wypracowują nawet kapitału pod minimalną dostaną dodatkowe świadczenie.
Oczywiście, beneficjentami będą także rolnicy, których składki są żenujące.

Mężczyzna solidnie pracujący odkładający na emeryturę także w III filarze jest zwykłym betabankomatem systemu.
  • 67
  • Odpowiedz
Kolejna sprawa - coś nie słyszę kwiku, że kobiety na emeryturach często zajmują się wnukami. Mimo że powinny odpoczywać.


@philosophy: odpoczywać powinny tylko jeśli przeszłyby na emeryturę w wieku 73 lat, czyli żyłyby średnio na emeryturze tyle co mężczyźni, czyli niecałe 8 lat.
  • Odpowiedz
@philosophy: moja mama miala trójkę dzieci i chodziła do pracy. Nie było żadnej babci żeby pomóc ogarniać mnie i rodzeństwo, już jest na emeryturze i to zasłużonej i wypracowanej. Nie wiem skąd augment, że dzieci powodowały brak chodzenia do pracy. Nie chodziły bo mogły nie chodzić.
  • Odpowiedz