Wpis z mikrobloga

#emerytura #pieklomezczyzn #pieklokobiet #pis #ekonomia trochę #gielda

Odnośnie 14 emerytury. Jest to kolejny program, którego beneficjentem są głównie kobiety. Będzie wypłacana emerytom (głównie emerytkom) z uwagi na to, że przysługuje jeżeli świadczenie wynosi nie więcej niż 2800 zł brutto.
Mężczyzna pracujący solidnie do 65 roku życia nie ma szans na otrzymanie świadczenia. Kobiety często nie wypracowują nawet kapitału pod minimalną dostaną dodatkowe świadczenie.
Oczywiście, beneficjentami będą także rolnicy, których składki są żenujące.

Mężczyzna solidnie pracujący odkładający na emeryturę także w III filarze jest zwykłym betabankomatem systemu.
  • 67
@philosophy: jestem różowa a też wolałabym, żeby na dziale technicznym doradzał mi facet. Już jedna różowa złe złożyła mi rower w decatlonie i przez to miałam wypadek. Inne nie potrafiły doradzić lub dukaly coś w Castoramie, co facwtom-doradcom przychodziło z łatwością. Tak samo jak wolałabym, żeby to różowa opiekowała się moim potencjalnym bombelkirm a nie facet. Weźcie przestańcie już z tym feministycznym shitem i wpychaniem nieodpowiednich osób na nieodpowiednie stanowiska z
@Fidel1: Jestem przykładem, który zarabia mniej od kolegi na tym samym stanowisku i kompetencjach, i o tym mówię.
W odpowiedzi dostaję wiadomość, że to bull shit. Także dziękuję, nie mamy o czym dyskutować
@wojdie Na bazie jednego anegdotycznego przypadku (którego nie można w żaden sposób zweryfikować) stwierdzasz że tak jest wszędzie.
Pracujesz w branży gdzie niby kobiety zarabiają więcej niż mężczyźni, tak wynika z "badań" na które się "powołujesz".
Powołujesz się na raport (Global Gender Gap Report WEF), gdzie za równość uznawana jest sytuacja gdzie sytuacja kobiet jest lepsza, według którego równość między płciami ma nastąpić za 107 lat(to na bazie tego raportu powstała debilna
@wojdie: Jesteś pewna, że macie dokładnie te same kompetencje i obowiązki? Pomijając to, czy nie może być tak, że po prostu pracodawca z tobą i z nim ustalił różne kwoty przy zatrudnianiu i tyle? Może jemu powiedzieli tyle samo co tobie, ale on się targował, a ty nie? W sensie, bo to i tak niesprawiedliwe, ale zwracam uwagę, że fakt, że jesteście różnej płci, może nie mieć tutaj żadnego znaczenia.
@philosophy: ale wiesz, że świadczenie emerytalne się dziedziczy po współmałżonku? Problem dotyczy tylko tych kobiet, których mąż zmarł przed wypracowaniem sobie prawa do emerytury, ale tego się nie da rozwiązać dopóki nadal emerytury będą państwowe. W ogóle sądzenie, że ten system da się uratować jest idiotyczne. Emerytury prywatne powinny być, każdy idzie na emeryturę kiedy chce za środki jakie sobie odłożył, reanimowanie tego trupa to jakaś utopia.
@philosophy: Emerytki wpłaciły mniej choćby dlatego, że przechodziły wcześniej na emerytury. Ci "biedni" emeryci to są ludzie którzy przechodzili na emerytury mając trochę ponad 50 lat. Dłużej będą pobierali emerytury niż pracowali w życiu.

A to, że jakaś kobieta była z dziećmi gówno powinno innych obchodzić. To jest jej układ z mężem i nie widzę żadnego powodu dla którego reszta społeczeństwa ma płacić bo ona wybrała siedzenie w domu.

Ps. Moja
@literacyfra123: Do takiego wpisu trzeba wrzucić tradycyjny wykres pokazujący jak lewicowa i konserwatywna ideologia ma na celu dymanie mężczyzn by dogodzić kobietom. Zmiana tej sytuacji powinna leżeć na sercu wszystkim chcącym równości. Moja nigdy nie miała problemu z tym by zgadzać się po prostu z faktem, że systemowo mężczyźni są dyskryminowani.
Pobierz
źródło: comment_1652883137wSKBQ0iqNcmwG1FIkIRHTo.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojdie: Ja pracuję w branży budowlanej i tu różnice w płacach są normalnością, mimo że do normalności w tej sytuacji daleko

To zawalcz o podwyżkę do jasnej cholery a nie jojcz na dyskryminację. Boicie się walczyć o swoje a potem plaku, że ojejku dyskryminacja. Janusz niech zatrudni faceta albo da Ci podwyżkę. No chyba, że te mityczne takie same obowiązki jak mężczyzna nie są takimi samymi.
@wojdie: a nie przyszło ci do głowy, że to, że za rabiasz mniej, niż kolega na tym samym stanowisku może nie wynikać z dyskryminacji, tylko np. z twojej mniejszej umiejętności negocjacji stawki? Z gorszych kompetencji? Z tego, że gorzej się sprawdzać? Jest milion powodów, ale najłatwiej zalozyc tylko pokrzywdzenie i niesprawiedliwość. To jest bardzo charakterystyczne dla feminizmu. Wszystko jest wina wszystkich i wszystkiego dookoła a nigdy nas samych.
Hmm, ciekawe czemu obecne emerytki często wypracowywały mniej.


@philosophy: ok

Może dlatego, że siedziały w gówniakami w domu, który jeszcze ogarniały?


@philosophy: a może nie?

Spójrz na mamę, ciotki, babcie i zastanów się czy miały szansę na to by iść do pracy zamiast ich partnerów, nawet jakby chciały przez wiele czasu.


@philosophy: moja mama poszła na studia jak miałem 3 lata, moje ciotki młodsze studiowały, starsze pracowały, moje babcie