Wpis z mikrobloga

Miałem dziś rozmowe o prace na helpdesku. Nie jestem jakimś mózgiem jeśli chodzi o kompy, ale wszystkie problemy z nimi zawsze rozwiązywałem sam z pomocą internetu. Rekruter po zadaniu mi kilku innych pytań zainscenizował scenkę, w której klient dzwoni i zgłasza problem z drukarką. Drukarka jest podłączona przez wifi i według kompa jest gotowa do druku, ale nic nie drukuje. Drukuje natomiast rzeczy z innych kompów w firmie. O co może tam chodzić? Ja bym zresetował ustawienia i zobaczył w panelu sterowania czy wszystko wygląda dobrze
#pracbaza #informatyka #komputery
  • 28
  • Odpowiedz
@przemo93c: kompy potrafią się wymieniać bez problemu zasobami i pingować w różnych grupach roboczych, dlatego wydaje mi się, że raczej drukarka też "powinna" działać jeśli to nagły problem, i wcześniej wszystko działało.
Sprawdzisz to, wklepujesz ręczny adres do zasobu (np. komputer w sieci) i wyskakuje (nawet jak Ci się nic nie pokazuje w otoczeniu sieciowym - przypadek jak właśnie komputery potrafią być w różnych grupach roboczych, acz nie wiem, czy i
  • Odpowiedz
@octoberman98: standard .... jak windows 10 to aktualizacja wywaliła stery z urządzenia i urzadzenie leci na windowsowych czyli gówno to 1 rzecz, 2 ustawione w panelu na drukarce praca w trybie offline, 3 kolejka wydruku na danym kompie się blokuje - np jakimś źle zbuforowanym zadaniem, wyczyścić kolejkę i drukować 4 może być podmieniony protokół TCP/IP na WSD i też może być problem 5 sprawdzić czy drukarka ma na sztywno IP
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@octoberman98: sam pracuje jako wsparcie it ale nie robię tylko na help desku. Uważam że 5500 brutto na dzisiejsze czasy to mało zwłaszcza na wykonywany zawód
  • Odpowiedz
W ogóle to czasem najprostsze rozwiązania bywają najtrudniejsze, żeby na nie wpaść, więc można standardowo zacząć od prośby zresetowania komputera, a zyskany czas wykorzystać na przeczesanie wyszukiwarki.
  • Odpowiedz
@octoberman98: Dobra to tak szybka analiza
1. Drukarka na wifi i jest gotowa do druku według komputera to znaczy że jest połączenie z drukarką ponieważ ją widzi
2. Inne kompy drukują to znaczy że drukarka jest sprawna
3. To wina komputera należy zaktualizować sterowniki, lub zrobić czystą instalacje ich a następnie kompa zresetować
4. Bardzo prosze
  • Odpowiedz