Wpis z mikrobloga

@Master_of_Bukkake powinien być zakaz wywozu drewna okrągłego. Chociaż polskie tartaki by zarobiły... Co do lasów to są ogólne limity wycinki przewidziane na wiele lat do przodu i nie ważne gdzie potem jest wywożone.
@Master_of_Bukkake: @MOSKITek: i taki zakaz był do 2017 roku, kiedy to wichura położyła setki hektarów lasów w Polsce. Aby szybko pozbyć się drewna z lasu (pamiętam te stosy wysokie na 5 metrów i długie na setki metrów) rząd dał możliwość eksportu drewna, wszak jakby w lesie długo czekało na odbiorcę to by nic z niego nie było. No ale ktoś zapomniał tej furtki zamknąć. Z drugiej strony nie dziwota, że
@Sckb nie wiem czy to polityczno-biznesowe nie zamykanie tej furtki ale wiem jaką patologią jest brakarstwo wśród leśników. Starsi leśnicy nie chcą się bawić i zaniżają klasy żeby tylko był spokój. Sam jeszcze jak pracowałem w LP to zawsze szukałem jak najlepszej klasy i wyciągałem ile się da. Owszem były czasem reklamacje ale zysk zawsze był większy. Problem by się rozwiązał jak by były premie dla leśniczego i podleśniczego za sprzedaż powyżej