Wpis z mikrobloga

Hej mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) niedługo będę chciał wymienić auto, kwota jaką planuje przeznaczyć to około 30k plus minus jakieś odchylenie drobne, ogólnie wpadły mi w oko dwa konkretne modele aut: Audi A6 C6 3.2 FSI przedlift, albo VW Passat CC 2.0 TDI DSG. Czy ktoś może coś słyszał lub posiada wymienione modele i podpowie coś na ich temat? Chętnie posłucham również propozycji, wymagania które na pewno musza być: automatyczna skrzynia biegów, najlepiej sedan ale kombi tez wchodzi w grę, no i ogólna dynamika silnika, żeby bez problemu włączyć się gdzieś do ruchu lub spokojnie wyprzedzić ( ͡º ͜ʖ͡º) o bezawaryjności wspominać nie muszę, no ale tutaj to akurat loteria zawsze, zależy jak kto używał :) dzięki! #samochody #motoryzacja #audi #volkswagen
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@furyx: 3.2 to najgorszy silnik jaki chyba mogłeś wybrać. Pali jak #!$%@? a nic nie jedzie to już jedna sprawa, a samo c6 to już stary złom z całą lista problemów które spotkasz po drodze. Passat byłby rozsądnym wyborem, w zależności też czy to już silnik CR czy jeszcze PD.
Głównie miasto plus drogi dojazdowe gdzie można spokojnie przez dłuższy czas utrzymywać ekonomiczne obroty i stała prędkość jazdy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@furyx: oczywiście, że Common rail. Mniejsze spalanie, lepsza kultura pracy, nowsza jednostka i według mnie obecnie tańsze naprawy bo części jest w cholerę i każdy mechanik to ogarnie. Ale jak piszesz, że jeździsz dużo po mieście to nie wiem czy diesel byłby odpowiednim wyborem.
@furyx: Jak nie zamierzasz się ścigać z otoczeniem to w A6 C6 lepszym wyborem będzie 2.4 V6 z LPG albo 2.0tdi, ale ja na Twoim miejscu przy Twoim użytkowaniu szukałbym raczej jakiegoś czterocylindrowego wolnossaka, by zminimalizować koszty eksploatacyjne np. Honda Accord VII 2.0/2.4?
@furyx: no to kup auto które będzie najmniej awaryjne, a w razie czego, żeby była prosta naprawa i tanie części. Auta które wymieniłeś są drogie w utrzymaniu i w perspektywie czasu zjedzą duże pieniądzie.