Wpis z mikrobloga

Mirki z #drony - ma ktos model nano evo + od #autel? Bo sie zastanawiam miedzy tym a #dji mini 2. Autel ma lepsze parametry, drozszy ale np. z tego co czytam autel nie ma serwisu w Europie wiec jak cos sie zepsuje to roku moze naprawia :) A moze cos sie zmienilo?
  • 13
@emjot86: mini 3 pro ma 4k60 i serwis w Polsce/Niemczech. Nano+ też ma serwis w EU (obejrzyj sobie kanał AdamX na YT), za to 4k tylko w 30fps, ale brak No Fly Zones. Są to bardzo mocni konkurenci, ale ja bym wolał mieć 4k60.
Natomiast cenowo masz 4100 + 900 za Mini 3 Pro + FMC, a Nano+ premium bundle biały w promocji po 4600. Różnica w cenie niewielka.
@fotograf_warszawiak: czyli autel mnie nie ostrzeze przed wleceniem w taka strefe przez co moge miec klopoty - ale poza tym nie ogranicza mnie to w jakis inny sposob? Gdzies spotkalem sie z opinia, ze brak geofencingu moze oznaczac, ze dron w ogole nie wystartuje.
@emjot86: osoby świadome wybierają Autela żeby nie musieć odblokowywać. Poza tym DJI ma zablokowane wiele miejsc, w których w Polsce latanie nie jest zabronione - np. przyjmują margines 500 metrów, a nasze przepisy tego nie mówią. Takim Autelem latasz gdzie chcesz i ile chcesz. A DJI jak chcesz np. wystartować z płyty lotniska to musisz ogarnąć papierkową robotę, ale jak przedstawisz dokumentacje do DJI to Ci odblokują.