Wpis z mikrobloga

Serwus, poleci ktoś jakąś bardzo lekką kurtkę na motocykl na lato do ~1000 zł? Ważne, by nie była obcisła / sztywna. Na plus, gdyby kurtka była ładna. Kurtka do jazdy po mieście, więc fajnie, abym mógł na szybko wejść w niej do sklepu bez konieczności ściągania, aby się nie przegrzać. Dzięki.
#motocykle
  • 13
@Towarzysz_Blackpill: Akurat biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo gleby w miejskiej jeździe, to na butach i spodniach bym się głównie skupił. Chyba, że koniecznie chcesz zobaczyć, jak wygląda staw skokowy po przejechaniu kilku metrów po asfalcie z dociskiem tych 150-200kg w postaci motocykla ;).

Spodnie, do miasta motojeans jest gites, zobacz sobie np. jeansy Oxforda z certyfikatem AA, cienkie, przewiewne. Do tego buty, wiadomo, że najbezpieczniej coś długiego, ale minimum to krótkie buty
@RezuNN: wiesz co większość kurtek letnich typu mesh jest lekka. Kupiłem jedna z najtańszych kurtek Ozone Dart i też byłem zachwycony lekkością ale jak dołożyłem ochraniacz na plecy i wymieniłem łokciowe na Sastecki lvl 2 to waga zrobiła się podobna do zwykłej ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@RezuNN: Dainese Air Frame D1 i do tego dedykowany pas nerkowy wpinany do kurtki. Wcześniej miałem Ozone Jet II black, Dainese daje większy komfort termiczny, jest wygodniejsza, lżejsza i ładniejsza.
@RezuNN: kurtka na moto musi być obcisła, inaczej nie ma sensu bo zamiast dawać realną ochronę daje tylko złudne poczucie że coś się w tym kierunku zrobiło. Jak glebniesz to działają duże siły i w luźnej kurtce np ochraniacz łokciowy będziesz miał wszędzie tylko nie na łokciu, a łokieć do wymiany