Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem laikiem w dziedzinie motoryzacji. Ostatnio odwiedziłem kilkanaście salonów samochodowych w poszukiwaniu bezpiecznego, niezbyt dużego, ale wygodnego samochodu rodzinnego (duży segment B albo mały C), na wiele lat, do jazdy miejskiej i krótkich tras, koniecznie z automatyczną skrzynią biegów. Okazuje się, że jest bardzo drogo i muszę celować w przedział cenowy ok. 70-90 tys. złotych.

1. Najbardziej spodobała mi się nowa #skoda Fabia, następnie #kia Rio, kolejne nominacje to #seat Ibiza, #dacia Spring z rządową dopłatą i #hyundai i20. Co sądzicie o tych modelach? Czy polecacie jakieś inne spełniające ww. warunki?

2. Czy warto rezerwować i kupować samochód już teraz, czy czekać na spadek cen w dłuższej perspektywie czasowej (a jeśli tak, to kiedy)? Czy salony dopuszczają negocjację cen, a jeśli tak, to jak ją poprowadzić?

3. Warto kupić nowy, indywidualnie skonfigurowany model zamówiony przez salon czy np. lekko używany (1-2 lata)? Nie mam talentu do majsterkowania i doglądania ukrytych wad.

4. Jak indywidualnie dobrać wyposażenie i jaką gwarancję wybrać?

5. Czy to prawda, że tzw. miękka hybryda to w zasadzie ściema i niewiele daje, więc albo benzyna, albo elektryk dla bogatych?

6. Czy te wszystkie czujniki i asystenci parkowania, hamowania, pasa ruchu faktycznie pomagają uniknąć stłuczek?

Będę wdzięczny za wszystkie porady. Pozwalam sobie też zawołać @SzubiDubiDu ze względu na niedawny wpis, w którym ciekawie oceniał posiadaczy aut ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytanie #auto #auta #samochod #samochody #motoryzacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6287e28f5ff95e6b0788b7c1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem laikiem w dziedzinie motoryz...

źródło: comment_1653126393TRlcbcQsnXOGq9d1Gmspfo.jpg

Pobierz
  • 34
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania:
2. XDDD tanio to już było
6. Czujki, aktywny tempomat, utrzymanie pasa ruchu - dla mnie bomba, na trasie masz pic rel, w mieście też się przydaje. Jak nie znalazłeś prawka w chipsach to szybciej zaparkujesz na czujkach i kamerze niż asystent znajdzie w ogóle miejsce.
L.....d - @AnonimoweMirkoWyznania: 
2. XDDD tanio to już było
6. Czujki, aktywny temp...

źródło: comment_1653127297YoKMdMJtA5HN3SFZ6tnUiN.jpg

Pobierz
@AnonimoweMirkoWyznania: > Czy warto rezerwować i kupować samochód już teraz, czy czekać na spadek cen w dłuższej perspektywie czasowej (a jeśli tak, to kiedy)? Czy salony dopuszczają negocjację cen, a jeśli tak, to jak ją poprowadzić?
Jako zwykly szarak raczej wiecej doplacisz niz zejda z ceny. A moze podgrzewane fotele do tej konfiguracji Panu dorzuce? Tanio juz bylo za 2-4 lata za auto bedziemy placic minimum 100tys
Ja 1 fabie kupywalem
moim zdaniem gdzie auta robia mi po 60tys rocznie to kupno uzywanego to same problemy, przestoje i koszty


@Ytaremtujest: no ale to masz zapewne auto biznesowe służące do zarabiania pieniędzy, to masz pewnie bonusy, przyjemne lizingi jako przedsiębiorca, a takiemu szaremu żuczkowi nowe auto chyba się nie opłaca za bardzo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: 1) bierz cokolwiek co przyjmuje gaz = tania jazda
2) jak masz kasę to kupuj teraz furę, nawet paruletnia, obecnie nie ma przecen
3) paruletnia auto można sprawdzić z pomocą eksperta
4) bierz to co ci się podoba i przyda się, nie warto brać bajerów z których nie skorzystasz. Gwarancje najlepiej dłuższą, kupujesz spokój e razie nieprzewidzianych sytuacji
5) miekka hybryda nie zmniejsza spalania, twoja technika jazdy tak, ja jestem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ytaremtujest: hyu i kia mają silniki 1.2 i 1.5 i 1.6 w elantrze co przyjmują gaz. W renowce i Dacia 1.0t. opel, pug, cytryna 1.2 bez turbo, VW, skoda mają 1.0mpi. Jeszcze trochę się uchowalo na zwykłym wtrysku