Wpis z mikrobloga

@krystian9330: Mam taką sprawę która nie daje mi to spokoju od paru dni. Aktualnie jestem na etapie szukania pracy lub stażu bo powoli kończę studia. Odezwałem się do kilku firm i przedstawię jak wygląda sytuacja.
1) Pierwsza firma. Jakiś miesiąc odezwałem się do jednej z firm odnośnie stażu (parę miesięcy wcześniej widziałem się z ich przedstawicielem na targach pracy).
Dostałem informację, że szukają osób i mam im przesłać CV z listem motywacyjnym, co też tak zrobiłem.
Od wysłania minął już miesiąc i od tamtej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi

2) Druga firma miała napisane na swojej stronie że szuka osób na staż, więc wysłałem swoje zgłoszenie przez ich formularz rekrutacyjny. Tak jak w punkcie 1 minął miesiąc i nie mam żadnej odpowiedzi z ich strony

3) Trzecia firma była u nas na targach pracy, zrobiłem to samo zostawiłem im swoje CV i tak samo jak punkcie 1 i 2 jest do tej pory cisza.

A i w międzyczasie wysłałem swoje CV do pracy do kolejnej firmy z 2 tygodnie temu i oczywiście co ... cisza ()
Powiedzcie mi co ja źle robię
#studbaza #studia #rozmowakwalifikacyjna #praca #zalesie
  • 7
@krystian9330: ogólnie to jest bardzo lekceważące ze strony firm - czy się dostaniesz czy nie to jakaś informacja zwrotna powinna być, a nie taka totalna wyjebka :/
Ze swojej strony mogę polecić ogarnięcie cv, serio poświęć trochę czasu i zrób je porządnie, przemyśl co tam napisałeś, spróbuj spojrzeć na nie od strony potencjalnego pracodawcy który je otwiera i czyta.
Sam w sumie przed majówką poświęciłem kilka dni na zrobienie dwujęzycznego cv
@krystian9330: Ogarnij sobie oferty na pracuj, linkedinie, a jak tam nic nie znajdziesz to czasami patrz na stronach firm jakie masz tam w pobliżu, bo nie wszystkie oferty trafiają na strony zewnętrzne. I wysyłaj, ale tak jak napisałem wcześniej dopracuj to cv, poświęć troche czasu i się przyłóż, a zobaczysz że Ci sie opłaci :)
@krystian9330: Najlepiej żebyś na Linkedinie szukał i od razu odzywał się do rekruterek. Zawsze będziesz mógł zapytać na jakim etapie jest twoja rekrutacja, a to mega dużo daje. Dodatkowo, jezeli rekrutujesz się do wielki wielkich firm, często rekrutacje trwają nawet i 3 miesiące więc może jeszcze przesiew robią w CV ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spoko opcją jest optymalizacja profilu na LinkedInie ustawienie opcji, że "szukasz pracy" i