Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 914
Z jednej strony chciałabym kiedyś wziąć ślub i mieć takie zwykłe wesele, z drugiej czuję taką żenadę jak patrzę na pierwsze tańce, tort wjeżdżający do muzyki z piratów z Karaibów i ozdoby z napisami "ten pan i pani są na siebie skazani" ( _)
  • 191
  • Odpowiedz
Poczuj woń spoconych januszy z czerwonymi ryjami po wypiciu taniej wódki kupionej w hurcie.


@Rustyyyy: nikt nie zamierza zapraszać twojej rodziny, wiec co ja straszysz? (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@Anesa: @mic333: Najgorsze nie jest robienie szopki tylko przywalanie się do kogoś jak sobie życie organizują.
Jak ktoś chce wesele na Ibizie za miliony monet to niech robi. To jest piękne w XXI wieku, ze świat daje możliwość robienia tego co chcesz, a nie tego co wypada.
  • Odpowiedz
Ja bym nie chciał ślubu, ale rozumiem jego idee, para mówi sobie "tak" na zawsze, kolejny etap w życiu, oficjalnie są razem do śmierci a ich życie to jedno, dość poetyckie, dobry powód do imprezy, religia to jedno, ale w życiu każdej pary nadchodzi moment w którym albo się rozstają albo składają przysięgę na życie, Boga pomijam, składają przysięgę sobie a to spore wyznanie i rozumiem dlaczego uważa się to za najszczęśliwszy
  • Odpowiedz
  • 3
@Anesa byłem dwa tygodnie temu na weselu jednej naprawdę fajnej parki.

Od początku ustalili zasady:
- wesele trwa do 1, nie ma poprawin.
- wódki brak. Oni są nie pijący, ale dla chętnych jest wino.
- wegetariańskie dania pół na pół z mięsnymi.
- nie ma pierwszego tańca (nikt o tym nie wiedział) wodzirej po prostu zaprosił wszystkich i wszyscy tańczyliśmy nasz pierwszy wspólny taniec
- ano i tak - wodzirej. Nie
  • Odpowiedz
@nowekontonowaja: Wesele robi się dla rodziny, często starszych ciotek i wujków co by cię potem całe życie nie obgadywali.Wesele nie jest dla młodych, wypad na wakacje to zrobisz sobie w podróż poslubną.U nas w firmie młode co twierdzily latami że nie chcą wesela a jedynie cichy slub skonczyły w białej sukni na sporych weselach.Potem mówiły że w głębi duszy marzył im się taki wielkie wesele:)…życie:)
  • Odpowiedz
@Anesa: My zrobiliśmy wesele po swojemu i reszcie wykopków radzę to samo.
Zapraszacie jedynie rodziców i samych znajomych.
Ciocie, wujki itp itd których widzicie raz na dwa lata można #!$%@?ć w kakao.
Z oczepin zrezygnowaliśmy, z gier zrezygnowaliśmy, z piosenek typu "cudownych rodziców mam" też.
Święceń przez rodziców w domach też nie mieliśmy, bo to nie ma sensu i nie ma żadnej katolickiej wartości.
Wszyscy się dobrze bawili, napili i o
  • Odpowiedz
@Dariel: znajomi szukają sali i za osobę to od 350-500 zł. Plus dodatkowe opłaty na sali za kostkarkę do lodu, a najlepsza jest opłata za gniazdko elektryczne 20zl za sztukę do którego podłączać się będzie orkiestra/dj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jenkins_slave: tez polecam taki styl, u mnie analogicznie przy czym slub cywilny a koscielnego nei planuje, normalnie zaproszone 20 osob max, obiad po slubie bez jakiejs alkoholizacji i prawda jest taka ze wszyscy mlodzi znajomi byli zadowoleni brakiem żenaduwy
  • Odpowiedz
@Anesa: Hej, nie wiem czy to u mnie tak albo ludzie tu piszący nie byli od wielu lat na weselu :
Mama duża rodzinę i w ostatnich 10 latach byłem lekko na 30 weselach.

i moje obserwacje:
Ludzie piją coraz mniej: na ostatnich weselach w zeszłym roku to może o 4 rano widziałem kilku ludzi wstawionych ale nie nawalonych. Nie wiem gdzie wy chodzicie ale moim zdaniem historie że wszyscy są
  • Odpowiedz
Same, zawsze myślałam że gdybym miała już brać ślub, to skromnie i najlepiej po cichu. Bez kogokolwiek, zrobić sobie jakiś fajny wypad na wczasy zamiast wydawać hajs na salę, żarcie itd.


@nowekontonowaja: Ja tak zrobiłem, polecam. Byli tylko świadkowie z którymi poszliśmy na obiad. Potem poinformowaliśmy rodziców, rodzinę i znajomych. Najlepszy ślub ever ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ślub zawsze był rytuałem łączenia się dwóch rodzin przy jedzeniu i tańcu. Równa się do średniej żeby każdy mógł się pobawić. Natomiast na wypoku widzę nadal okłamywanie się, ze to „dzień dla młodych”. #!$%@? xD nigdy tak nie było i nie będzie, większość „alternatywnych” wesel na których byłem to była żenada i moj zmarnowany czas. Klasyczne wesele nie musi być aż tak sztampowe jak przegrywy z wykopu to przedstawiają zazwyczaj. To nie
  • Odpowiedz
@Anesa: Wiesz, że możesz sobie zrobić takie wesele jakie chcesz i nikt tego nie sprawdza?
Covid był dla mnie wybawieniem bo miało być normalne wesele na 120 osób a zrobiło się z tego małe przyjęcie na 50 osób. Nie było DJ, tylko zrobiłem playliste na spotyfy, do tego spoko głośniki. Zero spiny i stresu a zapłaciłem za wszystko ok 10k.
  • Odpowiedz
ale ty wiesz ze ślub robi się po swojemu? To jaka będzie muzyka, tort, goście, to ty decydujesz z drugą połówką

@Anesa: @nowekontonowaja: @v1lk:
O to to!

Ja z moją miałem ślub bardzo skromny, wesele było w pizzerii na kilkadziesiąt osób (nic za sale nie płaciliśmy!) a później po paru h poszliśmy do domu i zrobiliśmy grilla/ognisko i się bawiliśmy w dresach (powiedzieliśmy by sobie goście wzięli na przebranie)
  • Odpowiedz
  • 4
@Stallion45 kobiety to hipokrytki. Moja znajoma zawsze była taka niepoprawna politycznie i np. śmiała się z madek na fb które wszędzie wrzucają zdjęcie swojego bombelka i mają madkowe zapalenie mózgu. Sama zaciążyła i co? Co drugie zdjęcie które wrzuci na fb czy insta to jej bombelek albo ona z bombelkiem xd
  • Odpowiedz