Wpis z mikrobloga

@mDvMatti: skonczylem air i w zasadzie to poszedl bym tam jeszcze raz, pracowalem z zawodzie a teraz it, jako praca to it jest jednak lepsze. Latwiej trafic na normalna firme a nie januszex
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@mDvMatti: ja kończyłem AiR i pracuję teraz w IT. Totalnie nie polecam kończenia automatyki. To jest wysysający duszę kierunek, po którym i tak skończysz w IT lub zarządzaniu projektami, jeśli chcesz zarabiać przyzwoite pieniądze. Plus będziesz musiał nadrobić zaległości w IT, które po airze są pewne. Ilość czasu i zdrowia, która kosztuje skończenie AiRu totalnie nie przekłada się na satysfakcję po studiach.
  • Odpowiedz
@mDvMatti: przeważnie jest tak, że na kierunkach technicznych do odsiania na pierwszym roku stosuje się matematykę. Szanse na to, że ogarniesz analizę i algebrę mając 10% na rozszerzonej maturze są żadne jeśli nie będziesz od samego początku cisnąć.
  • Odpowiedz
@mDvMatti: Na AEiI jest też makrokierunek i informatics - obydwa prowadzone po angielsku i przez to chyba mniej oblegane. Nie wiem, jak to na informatics dokładnie wygląda, ale na makro jest obecnie więcej miejsc niż chętnych, więc każdy się dostaje. Tyle że dobrze jest jednak trochę po angielsku ogarniać. A co do makro, to założenie jest takie, że ma się przedmioty z AiRu, informatyczne i elektrotechniczne i na 6 i 7
  • Odpowiedz
@MagicznyPietrek: No, wydaje się ciężko, ale wcale tak nie jest. Egzaminy jak na razie mieliśmy tylko pisemne, dopiero w 5 semestrze będzie jeden ustny, natomiast kadra to w większości Polacy, więc nawet jakby faktycznie był problem zakomunikować coś po angielsku to da radę po polsku. Minusem (albo plusem) może być to, że całą nomenklaturę mamy angielską, więc czasem możesz znać termin po angielsku i nie wiedzieć, jaki jest jego polski odpowiednik.
  • Odpowiedz