Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #sieci #hardware

Internet domowy się zepsuł podczas zwykłego użytkowania pc. Udało mi się go przywrócić wpisując manualnie w protokole IPV4 adresy, które wcześniej ustawione miałem automatycznie. Jednakże internet ma wysoki ping rzędu 1000 ping, wiesza się niesamowicie. Adres konfiguracji routera nie działa w tym momencie, chyba, że wrócę na automatyczne adresy w protokole IPv4. Gdy wracam do ustawień automatycznych mogę wejść na 192.168.1.1 . Szukam tam ustawień sieci WAN, następnie zatwierdzam ustawienia i wracam na stronę główną konfiguracji routera, ale internetu nadal nie ma. Wchodzę ponownie w ustawienia WAN a tam widzę, że router sam wrócił do innych ustawień pod WAN ADSL, gdzie ja nie mam kabla adsl. Na innym routerze starszym dzieje się to samo. Sterowniki karty zaktualizowane. Przed awarią internetu, miałem taki problem też, że internet nie był od początku włączony od rozruchu pc, tylko łączył się, gdzieś po minucie użytkowania, Czy jest ktoś mi w stanie pomóc w tej sytuacji? Jeszcze nie zgłosiłem problemu mojemu dostawcy, bo sugeruje, że wina leży gdzieś po mojej stronie.
https://zapodaj.net/15350c6f31a6e.jpg.html
  • 8