Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kredyt hipoteczny vs gotówkowy dla 60-70k pln?

Cześć, czy ktoś z Was porównywał w ostatnim czasie kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Rozmawiałem właśnie z doradcą kredytowym, który najpierw nakreślił mi różne opcje hipotecznego, ale jak pogadaliśmy o kwocie, to powiedział, że na moim miejscu biorąc kredyt na 60 czy 70 tysięcy w ogóle nie bawiłby się w kredyt hipoteczny ze względu na dodatkowe koszty, ubezpieczenia itp. Chcę taki kredyt spłacić w ciągu powiedzmy roku, a mam na oku fajne mieszkanie i nie chce czekać aż odłożę. Podobno kredyt gotówkowy teraz jest też na stałe oprocentowanie, można go spłacić i po roku, są banki które nie biorą za to prowizji. Czy ktoś z Was to weryfikował? Czy biorąc kredyt gotówkowy można korzystać tez z pośredników zeby dostać pełny zakres ofert, czy raczej tu uderzać trzeba bezpośrednio do banków? Jakies haczyki, coś na co warto zwrócić uwagę?

#kredythipoteczny #kredytgotowkowy #kredyt

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628c9844ccb4ea0d78179d79
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
OkiełznanyRogal: Tu OP
No własnie porównałem przez porównywarki te kredyty i przy kredycie na rok-dwa (w takim czasie tak czy inaczej chcę spłacić) koszt kredytu hipotecznego vs gotówkowego wychodzi prawie taki sam (zwłaszcza uwzględniając dodatkowe produkty w hipotecznym czy pomostowe na czas wpisania do kw). Będę zgłębiał temat. Piszecie, ze łatwiej dostać gotówkowy niż hipoteczny? Akceptują b2b i ryczałt? Jeśli ktoś tutaj jest w temacie prosba o info albo moze ktos
@AnonimoweMirkoWyznania: Kredyt hipoteczny wiąże się z kilkoma stałymi kosztami. Pierwszym z nich jest wycena nieruchomości. To koszt 300 - 600 zł w przypadku mieszkania. Kolejnym kosztem jest wpis w księdze wieczystej w dziale IV 200 zł. Dochodzi do tego podatek od ustanowienia hipoteki 19 zł. Po spłacie kredytu dochodzi kolejny koszt 100 zł za wykreślenie wpisu w dziale IV Księgi Wieczystej.

Kredyt gotówkowy nie posiada wyżej wymienionych kosztów, jego uzyskanie jest
@AnonimoweMirkoWyznania: Miesięcznie czy rocznie te 10k? Na jakiej stawce? Jeśli np. 8,5% i jest to miesięcznie to 120k to bank przyjmie 30-60% tego jako dochód a nie wiem jakie tam masz już zobowiązania. Poza tym RRSO <10% to w na gotowce będzie ciężko. Musiałbym mieć więcej info.
Kojarzycie czy jakikolwiek bank udziela pożyczek gotówkowych dla osób które mają działalność na ryczałcie niecały rok i ma RSSO <10%? Przychody ponad 10k , potrzebuję 80k kredytu gotówkowego. Nie wiem czy jest szansa uzyskać czy prosić rodzicow o pomoc którzy są na umowie o pracę - ale wolałbym tego uniknąć..


@AnonimoweMirkoWyznania: Zajmuję się kredytami hipotecznymi.