Wpis z mikrobloga

@Palwed: warunkową można zawrzeć umowę sprzedaży (zobowiązującą). Umowa przeniesienia musi być bezwarunkowa. Trochę bawi mnie, że jakiś student pierwszego roku prawa nazywa mnie jasiem i tłumaczy, że nie da się zawrzeć umowy, których sporządzaniem zajmuję się zawodowo( ͡° ͜ʖ ͡°) Możemy zawrzeć honorowo jakiś zakład:)
@Palwed: no własne czytałem - nadal robisz ten jeden błąd:)

Cytowany tekst...Nie można. Można zawrzeć warunkowo umowę zobowiązującą do przeniesienia własności ruchomości, czyli zobowiązującą do sprzedaży.


gdybyś postawił tam kropkę a nie przecinek to byś mial rację

"czyli zobowiązującą do sprzedaży." - nie zobowiązującą do sprzedaży tylko do przeniesienia własności. "Umową sprzedaży" jest jednak ta pierwsza umowa (zobowiązująca), gdyż zgodnie z art. 535 kc umowa sprzedaży polega na zobowiązaniu się do
@Palwed: Jak już wcześniej pisali przedmówcy to właśnie problem polega na tym, ze stosujesz te pojęcia zamiennie, a one nie są tożsame. Wszyscy wiemy, ze umowa przenosząca własność nieruchomości musi być bezwarunkowa. Przeczytaj sobie te dyskusje jeszcze raz na spokojnie. Pozdrawiam!
@DarkBream: Ok, nie będę robił off topu dotyczącego dyskusji o dyskusji, bo to bez sensu.

Jeżeli cała sprawa rozbija się o to, że istotnie się rozpędziłem we wpisie, to się przyznaję do błędu.

Nie mniej, IMHO z kontekstu wszystkich pozostałych wpisów, można było dość łatwo wywnioskować, że cały czas pisałem o umowie przenoszącej własność i właśnie o odróżnieniu jej od umowy zobowiązującej do przeniesienia.

Pozdrawiam.