Wpis z mikrobloga

@mel0nik: Parę miesięcy temu wrzucałem znalezisko z artykułem "lewackim" (jak mówią kuce) o tym że Konfederacji grozi rozpad. Oczywiście kuce naskoczyły na mnie "co to za brednie! Konfa ma się świetnie i się na pewno nie rozpadnie, a jej poparcie rośnie!"
Oczywiście gdy jeden z liderów kuców, sam Memcec wypowiada dokładnie tę samą "lewacką" treść, czyli że Konfie grozi rozpad, to już kuce uznają że to ma sens.
To jest magia
@mel0nik To Memcen sam jest winny rozpadowi, a teraz zrzuca wszystko na narodowców. Najpierw skłocił się w swym korwinowym gronie a teraz próbuje iść na zwarcie z narodowcami.

Dawny układ gdy Konfederacja powstawała był prosty: kuce dają znane polityczne twarze na czele z Ozjaszem a nacjonaliści struktury terenowe które jak na bycie politycznym planktonem mają dobrze rozbudowane.
@mel0nik: Od ponad roku mówi się już głośno o tym, że Ruch Narodowy jest umówiony na wspólny start z Solidarną Polską (ziobrystami).
Oczywiste było, że Korwiniści nie zgodzą się na taką opcję, więc Winniczek z kolegami musieli ich jakoś rozegrać. I zrobił to perfekcyjne, ośmieszając Korwinistów robiąc z nich szurów. Berko i Bandzior (obaj zaszczepieni) łyknęli przynętę i wesoło pląsali na foliarskich eventach oślepieni tym, że przyszło 200 osób. No to
D.....o - @mel0nik: Od ponad roku mówi się już głośno o tym, że Ruch Narodowy jest um...

źródło: comment_1653549263fPco5IpgsnU8v4hQItVBz0.jpg

Pobierz
I zrobił to perfekcyjne, ośmieszając Korwinistów robiąc z nich szurów.


@Disegno: Akurat SolPol to nie mniej szurska partia od Konfy, więc coś mi się nie klei ta teoria. Chyba, że masz na myśłi konkretnie temat Ukrainy teraz i ich onucowanie, bo tu faktycznie przoduje Korwin
@aegispolis: Chodzi o to, że typowemu wyborcy RN i SolPol folia i katotaliban nie przeszkadza. Natomiast typowemu wyborcy Korwina już tak. Można powiedzieć, że narodowcy sprowadzili korwinistów do własnego poziomu w wyniku czego ci drudzy stracili swoich wyborców. Porzucili swoich wyborców i swoje ideały na rzecz foliarstwa, do czego dopingował ich Winniczek.
Chyba przespałeś ostatnie kilka lat, kiedy korwiniści stali się takimi samymi rozmodlonymi foliarzami, a jedyna różnica, to podejście do interwencjonizmu państwowego i programów socjalnych.


@aegispolis: No to przecież o tym cały czas piszę... Korwiniści zachęcani przez Winnickiego zmienili swój profil z wolnorynkowych liberałów na katotalibów i foliarzy. Są ośmieszeni i skompromitowani. Ktoś, kto 10 lat głosował na środowisko JKM dzisiaj już w bardzo wielu przypadkach absolutnie na nich nie zagłosuje.