Wpis z mikrobloga

czyli co, można dostawać wypłatę na Revoluta a komornik tego nie zajmie xD?


@Varien: niestety, obawiam się, że polski IBAN oznacza przynależność do systemu OGNIVO, więc #!$%@? ukryjesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siedge: Chyba z automatu przypisało, bo jak się klika zgodnie z instrukcją to w appce na koncie PLN jest numer konta. Sprawdziłem w necie i to konto które tam mam jest z Alior
@Gacrux: @Varien: raczej można spróbować, ostatnim razem jak polski IBAN był dostępny w Revolucie, to ludzie korzystali z tego w ten sposób. Jeśli nic się nie zmieniło, to polskie konto działa trochę jak taki rachunek techniczny - ono nie jest oficjalnie prowadzone na Twoje dane jako użytkownika Revoluta, tylko dla Revoluta przez ten bank. Wobec tego dobranie się komornika przez Ognivo nie powinno być możliwe, bo system nie powiąże tego
@donlewski: Witaj, dokładnie w tej sprawie piszę -> Czy komornik połączy pesel z tą kartą jak IBAN PL jest nadany przez Aion Bank, ale dla Revolut.

Szukam potwierdzenia, kto przeszedł już na IBAN PL i widzi dane "Aion Bank" czy stricte Jan Kowalski ...

@donlewski Czy możesz podpowiedzieć coś więcej ?
@Gacrux: To działa na takiej samej zasadzie jak działało konto litewskie
Nie posiadałeś w nim konta tylko konto otworzył dla ciebie (a nie w twoim imieniu) Revolut
W przypadku Polskiego banku jest tak samo, Aior udostępnia dla Revolut numery kont, to oni sobie je zakładają, a tobie udostępniają jedynie numer
Jak by to ci prościej wytłumaczyć... Np. w Tauron masz osobisty numer konta do wpłat
Możesz z niego wypłacić nadpłatę np
@blackbird: @Gacrux:
Ps takie coś znalazłem

Zapytaliśmy to pytanie w centrum pomocy Revolut. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Niestety nie wiem na jakich zasadach funkcjonują komornicy w Polsce, ale mogę potwierdzić, że po zmianie 1 lipca Revolut pod tym względem będzie tak samo regulowany tj. to będzie dalej zagraniczna instytucja funkcjonująca w Europejskiej Strefie Ekonomicznej na bazie licencji bankowości z Litwy. Wiem że jeśli chodzi o urząd skarbowy to tak samo