Wpis z mikrobloga

Więc zacząłem kupować spółki dywidendowe prawie rok temu więc czas na krótkie podsumowanie. Zaangażowałem około 83,000 zł. Kupiłem następujące spółki - Allianz, BASF, Cyfrowy Polsat, EON, GPW, LPP, Orlen, PKO BP, PZU, Strabag, Voxel, Ambra, Apator, Asbis, Assecopol, Budimex, Debica, Hydrotor, Snieżka, Żywiec. Zaangażowałem ponad 83,000 zł i wychodzi na to, że otrzymam do końca roku około 5% zwrotu. Cel inwestycji był taki, żeby giełda generowała mi coś w stylu wypłaty 13 pensji. #gpw #dywidenda #inwestycje
  • 23
@Xianth2: niespecjalnie, ale jestem zapakowany w złoto, obligacje i ETFy więc coś musiałem zrobić. 40% tego jest na IKE i stoponiowo będę zmieniał z konta głównego na IKE. Więc o podatek tak się nie martwię.
@justkilling: konta oszczędnościowe raczej nie. Co do obligacji i lokat to tak. Pamiętajmy jednak, że stopy też nie będą wiecznie bardzo wysokie. Parę lat i pewnie powróci do taniego pieniądza. Zobaczymy co się stanie. Inwestycja jest zaplanowana na 3 dekady, więc trzeba powolutku reinwestować dywidendy i zasilać IKE.
ETF to instrument który się normalnie kupuje.


@e_m_p: tak, ale ETF jaki? Akcyjny, obligacyjny, na metale szlachetne, na surowce, na Uzbekistan, na Ameryke Płd? O to mi chodziło, ETF jest funduszem zbierającym jakąś konkretną grupę innych aktywów
@e_m_p: niee, po prostu chciałem wiedzieć w jakie konkretnie ETFy się zapakował OP, skoro napisał "złoto, obligacje i ETFy" to myślę że chodziło mu o typowo akcyjne, ale chciałem zapytać