Wpis z mikrobloga

Mały problem z audi a3 1.8T , mianowicie dzisiaj została naprawiona usterka u gazownika - pobierała benzynę na gazie i mechanik podłączył nam kabelek od pompy który odcina pompę kiedy załącza się gaz. Niestety przed chwila wracałam z pracy i zauważyłam dziwne zjawisko :
Miałam zalane benzyny za 40 dyszki po odpaleniu wskaźnik paliwa pokazywał na pierwszej białej kresce - ok , niestety im dłużej jechałam tym wskazówka rosła aż wkoncu pokazała ponad pół baku . Obawiam się ze problem nie został naprawiony i znowu braknie mi paliwa w trasie mimo ze gazik do pełna i swieci się załączony . Czy to może być czujnik lub pływak ? Nie wiem czy wsiadać za kółko żeby nie stać na drodze . Miał ktoś taki przypadek ? #mechanikasamochodowa #audi #a3 #motoryzacja #samochody
  • 19
@SpokojnyPan: A propo. Zastanawia co się dzieje z obiegiem benzyny w autach z lpg. Co sprawa że benzyna wraca z powrotem do baku, a nie na tłoki ? Wtryski odcinają dopływ paliwa do komory spalania?
@veramum: wybuchnąć nie wybuchnie, ale skoro instalacja jest tak zestrojona, że sterownik podpierał się benzyną, to znaczy, że gazu dawkuje za mało i jedziesz na ubogiej mieszance, co na długie trasy może spowodować, że silnik się rozwali. Weź to do normalnego gazownika, bo ten nawet nie miał pojęcia o lambdzie mieszanki paliwowej, co jest podstawą w ogóle do brania się za LPG i podstawą mechaniki... Znajdziesz ogarniętego na lpg-forum.pl
@SpokojnyPan no nie tak to nie do końca wygląda. Aktualnie montowane instalacje przynajmniej brc w celu ochrony zaworów i gniazd zaworowych przede wszystkim w samochodach japońskich z delikatnymi głowicami są właśnie wystrojone tak by przez cały czas podczas wtryskiwanego gazu był też w niewielkim stopniu z tego co pamiętam 5-15% wtryskiwana benzyna. Jest to stosowane zamiast wątpliwie działającej instalacji lubryfikujacej które swego czasu były popularne. Ale chyba oczywistym jest że w razie
Czy to może być czujnik lub pływak ? Nie wiem czy wsiadać za kółko żeby nie stać na drodze . Miał ktoś taki przypadek ?


@veramum: Może pływak odłączył a nie pompkę ;).
Zresztą jak instalacja próbowała podpierać jazdę na gazie benzyną to przy odłączonej pompce w tym momencie silnika będzie tracił moc albo gasł.
Chyba że mechanicznie układ benzynowy przepuszcza benzynę przez niepracujące wtryskiwacze albo regulator ciśnienia paliwa. Albo gaz