Wpis z mikrobloga

Przechodzę na #b2b ale przeraża mnie wszystko zwiazane z prowadzeniem firmy. Przejrzałem trochę postów na wykopie i wychodzi na to, ze dla #programista15k (nie do konca) najlepszym wyborem jest ryczałt. czy przed zalozeniem firmy musze stworzyc tez oddzielne konto bankowe? Jak trudne jest rozliczanie sie samemu bez pomocy ksiegowej? Przewiduje, ze skonczy sie tylko na jednej fakturze od "pracodawcy" wiec troche szkoda placic ze 150-200 za taka usluge, ale jezeli wymaga to jakiegos wiekszego researchu to chyba bedzie trzeba placic
  • 17
@SalsaDeAmigo: sprawdź wfirma.pl, korzystam od lat jako JDG, jestem laikiem w sprawach księgowych i jestem zadowolony. Wystawiam ~30 faktur miesięcznie, przypomina o terminach zus, podatku, terminach płatności Twoich faktur. W razie niejasności, potrzeby pomocy, możesz wysłać zapytanie i ja zawsze otrzymałem pełną i satysfakcjonującą odpowiedź.
@SalsaDeAmigo Nie musisz mieć oddzielnego konta, ale warto je mieć z dwóch powodów - US może zamrozić konto firmowe "do wyjaśnienia" i jeśli konto prywatne = konto firmowe to tracisz do niego (czyli i do środków na nim) dostęp, dodatkowo często są różnego rodzaju promocje na konta firmowe, gdzie masz np. zwrot części opłat na ZUS czy paliwa - nie są to duże kwoty, ale zawsze fajnie jest dostać 500-600 zł niż
@SalsaDeAmigo: księgowej nie płacisz za "jedna fakturę", płacisz za bycie na bieżąco z przepisami i za to, że Ty niczego nie zchrzanisz. Można znaleźć za 100-150 miesięcznie. Moim zdaniem warto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SalsaDeAmigo: możesz sobie prowadzić sam w
Infakt proste jest ale z 20h trz na zainwestować żeby się nauczyć i rozwoju wkład wszystkie rzeczy q i tak możesz coś zrobić źle i będziesz musiał wyprostować. Mimo wszystko polecam