Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam.

Chcę kupić sobie okulary, zerówki, do komputera. Czytam na ten temat. Treść niektórych artykułów wskazuje, że okulary mogą mieć filtr niebieski albo antyrefleks tak jakby nie mogły mieć obu na raz.

Ofert okularów z obiema powłokami na raz jest jednak ogrom. Na allegro są okulary np po 190 zł które mają tylko filtr niebieski a po 60 takie które mają oba. Byłem wczoraj u optyka, żeby dobrać sobie oprawki, szkła i powłoki ale czas oczekiwania ponad tydzień... Muszę mieć je przed sobotą dla tego postanowiłem kupić jakieś gotowce ale niech będzie to wyrób dobrej jakości.

1. Jak to w końcu jest z tymi powłokami i czy okulary za 60 zł mogą być dobre?
2. Gdyby ktoś mógł coś polecić to będę wdzięczny

#okulary
  • 4
  • 1
@NiezajebywalnyNiesporczak: soczewki okularowe mogą mieć i antyreflex, i filtr UV, i filtr światła niebieskiego plus jeszcze jakaś powłokę do lepsz wego czyszczenia. Ale kosztują 3 stówy za soczewkę ( ͡° ʖ̯ ͡°) (akurat wczoraj byłam u optyka i pokazali mi ceny), no i czas oczekiwania.
Jeśli nie możesz pozwolić sobie na czekanie to w sumie nie masz niestety wyboru ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@NiezajebywalnyNiesporczak: jeśli chcesz dobrze wyglądać, to rozumiem decyzję o zerówkach, ale jeśli obawiasz się niebieskiego światła, to nie istnieją żadne dowody na to że noszenie okularów z filtrem ma realny wplyw na poprawę komfortu życia lub zdrowia.
A jeśli boisz się światła UV z monitora to dużo groźniejsze jest okno przy którym siedzisz niż on.
Realnie inwestując w takie okulary, wyrzucasz pieniądze w błoto.