Wpis z mikrobloga

@KwadratF1: Info wyszło 30 maja o 10, przejście przez most w Davydiv Brid i walki były 27/28 maja, wszystko się zgadza. 2-3 dni od zakończenia akcji wychodzi dokładne info z mapką ;) Czyli potwierdzone.

Jedyna plotka w tym wszystkim to w dalszym ciągu walki o kilka wiosek (repost sprzed 6-20h).
@shmatshiage: Już większość osób która została na tym tagu i śledzi postępy doskonale zdaje sobie sprawę z tego nicku, jedyne co pozostaje to zgłaszać go.

@RaghNaarRoog: Jak wyżej. Zgłaszać i się nie walić z nim, zostawiać mu posty żeby dostawał plusy od podobnych mu osób jak Krzysztof_Listonosz nie ma sensu.
@Niewiedza_jest_blogoslawienstwem: Wydaje mi się że na to jeszcze za wcześnie. Mogę prorokować ale w tej ofensywie pewnie rozłożyli OPL S-300, podciągnęli zapasy, w tym rejonie od dłuższego czasu nic się nie działo, poleciał wywiad od USA, i próbują wiązać jak najwięcej wojsk żeby odciążyć Donbas. Jeśli Rosjanie zignorują ten atak, to będą mieć poważne problemy. Dodatkowo wybór miejsca nieprzypadkowy - najdalej od Donbasu. Jakby przeprowadzili podobny atak w okolicy Charkova, nie
@Vixay: też mam takie wrażenie, że jest o jakiś miesiąc za wcześnie by przeprowadzać coś wielkoskalowego. I często łapię wszelkiej maści "ekspertów" nazywających lokalne kontrataki kontrofensywami, jakoby mającymi się rozgrywać na całej szerokości frontu. I tutaj jest zapewne jak piszesz - chodzi o odciążenie sił walczących w Donbasie.

W sumie tutaj Ukraińcom sprzyja fakt, że mogą stosunkowo szybko przesuwać siły na osi - Mikołajów - Krzywy Róg - Dnipro - Donbas.
@Niewiedza_jest_blogoslawienstwem: Jeśli miałbym określić skalę, to jest to coś grubszego od Charkova, ale mniej od tego co ma być pod koniec czerwca/początek lipca. Jest to atak na prawie całej szerokości frontu, ale jest za mało informacji by mówić w którym miejscu pójdzie "główny" atak, większość ataków jest po to żeby wiązać siły (3 osie ataku, 4 potencjalny prawdziwy).

Są plotki że w tym ataku koło Chersonia bierze udział 8-12k ludzi, 200