Wpis z mikrobloga

Dziś przygotowałem dla Was listę 5 mang Boys Love (Shounen Ai), które moim zdaniem warto przeczytać!

Mangi dobrałem tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bez problemu można od tych komiksów zacząć swoją przygodę z Boys Love, bo, gwarantuje, są świetne!

W mojej topce znajdziecie mangi zarówno z dorosłymi bohaterami, jak i z młodszymi. Takie, przy których się po prostu wyluzujecie oraz takie, które złapią Was za serducho. Na koniec wrzuciłem też coś z zupełnie innej beczki.

Zapraszam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#manga #anime #animedyskusja #yaoi #lgbt #pridemonth #boyslove #pracujezmangami #leniwapopkultura #youtube #polskiyoutube
szogu3 - Dziś przygotowałem dla Was listę 5 mang Boys Love (Shounen Ai), które moim z...
  • 23
W ogóle z tym materiałem to się tak śmiesznie złożyło. Męczyłem go ze 2/3 tygodnie, bo nadrabiałem jeszcze zaległe BL (których totalnie nie chciało mi się czytać xD), aż w końcu jak go zmontowałem to zaczął się pride month xD Bazowo materiał miał być już te 2 tygodnie temu xD I jeszcze randomowo bluzę miłość założyłem xDDD
I hear the Sunspo


@AugustinTarrou: po polskiemu wyszło od Dango: Usłyszeć ciepło słońca! A ja generalnie mam problem z tą mangą: z jednej strony wiem, że od strony fabularnej to jest perełka w tej dość monotonnej kategorii, ale... Czytało mi się to taaaaak ciężko i długo. Dosłownie na trzy razy pierwszy tomik brałem :/
raz ze jest piatek


@hekktik: (hebr.), szabas, w judaizmie 7. dzień tygodnia (sobota), kultowy dzień odpoczynku trwający od piątkowego do sobotniego zachodu słońca;

https://sztetl.org.pl/pl/slownik/szabat-szabas-szabes

Judaizm nie mógł pogodzić się z homoseksualizmem, ponieważ zaprzecza on wielu podstawowym zasadom tej religii. Zaprzecza życiu i wyrażonemu przez Boga pragnieniu, żeby mężczyźni i kobiety współżyli oraz neguje podstawową strukturę, którą judaizm propaguje dla całej ludzkości, tj. rodzinę.

http://poznan.jewish.org.pl/index.php/Koment.Opinie/REWOLUCJA-SEKSUALNA-JUDAIZMU.html
@szogu3: Tak już chyba jest z romansami, bo książki BL też nie jestem w stanie przeczytać na raz i rozkładam sobie na kilka wieczorów, a ta manga w związku ze względnie rozbudowaną fabułą była dość długa. Ale i tak myślę, że się opłacało.