Wpis z mikrobloga

@efek o apostazji już dawno myslalem. Dla mnie kompromisem miał być właśnie ślub jednostronny ale dla nich ( nie różowej bo ona mnie rozumie) kompromisem będzie to jak chłop lvl 33 pójdzie do bierzmowania i złoży rączki w kościółku bo różowa od 2 lat nie może pójść do komuni przeze mnie .... #!$%@? cyrk . W przyszłym roku bierzemy ślub cywilny w Wenecji . Bez teściów ( ͡°( ͡°
  • Odpowiedz
@arinkao byłem xD żeby było ciekawiej ,ciotka ( różowej ) jest zakonnicą xDD po obiedzie trzeba było odwieźć babcie i ciotke do domu . Zgłosiłem się na ochotnika xD jak wychodziłem to matka różowej zapytała "dasz sobie radę?" Na co odpowiedziałem,że może nie spłonę na stosie ,to nie te czasy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
  • Odpowiedz
@wypokowytrol: szwagierka miała ślub kościelny w takim układzie. Jej mąż wierzący, ona nie. Normalnie nie brała czynnego udziału w obrzędzie, tylko siedziała, nie klękała, nic, jej część przysięgi była świecka, nikt nie miał żadnego problemu.
  • Odpowiedz
OP zwrócił uwagę na inną kwestię- autorka postu chce ochrzcić dziecko mimo, że sama nie ma ważnego dla katolików sakramentu- bierzmowania.


@Spadowa_mam_robote: rodzice żeby ochcić dziecko nie muszą mieć bierzmowania, tylko chrzestni muszą mieć, no widać bogatych sobie wybrali ale jednak bez bierzmowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

być może sama jest po bierzmowaniu.


@Fosfofruktokinaza: patrz wyżej... rodzice nie wiem czy nawet chrzest muszą mieć, żeby dziecko
  • Odpowiedz
@nocne_zwidy: wyobrażam sobie sytuację, że rodzice są wierzący ale nie bardzo mają kogo wziąć na chrzestnych, a jedyny sensowny kandydat/ka nie ma bierzmowania?

Jestem zwolennikiem czepiania się kościoła tam, gdzie na to zasługuje, a nie na siłę tam, gdzie nikomu nie szkodzi.
  • Odpowiedz
Fosfofruktokinaza: patrz wyżej... rodzice nie wiem czy nawet chrzest muszą mieć, żeby dziecko ochchić


@wypokowy_expert: Niby tak, ale można w necie znaleźć artykuły gdzie ludzie piszą że ksiądz odmówił dziecku chrztu jeśli rodzice nie są po ślubie kościelnym.

Poza tym znalazłam takie coś:

W Kodeksie Prawa Kanonicznego możemy przeczytać:

"Do godziwego ochrzczenia dziecka wymaga się: 2° aby istniała uzasadniona nadzieja, że dziecko będzie wychowane po katolicku; jeśli jej zupełnie nie
  • Odpowiedz