Wpis z mikrobloga

Spotkaliście się kiedyś z problemem piszczących cewek (coil whine) w waszych laptopach? Na filmie poniżej od 0:30 jest to dobrze pokazane. Chodzi o taki koszmarny przerywany dźwięk piszczenia/skrobania. Mam identyczny problem z dellu 5480, tylko jest to z 2x głośniejsze i występuje tylko wtedy, gdy laptop jest podpięty do zasilacza i robię na nim cokolwiek. Nawet proste czynności tj. scrolowanie dokumentów, przewijanie stron internetowych, oglądanie filmu powodują takie piszczenie. Wyłączenie w biosie opcji C-STATE pomogło w niewielkim stopniu zredukować ten dźwięk, ale to nadal jest cholernie głośne. Macie na to jakieś sposoby?
#laptopy
#laptop
#dell
#notebook
#komputery
101101101 - Spotkaliście się kiedyś z problemem piszczących cewek (coil whine) w wasz...
  • 9
@Plotkova99: Oglądałem ten film. Pisk, który pokazuje na początku filmu wydobywający się z karty graficznej jest niczym w porównaniu do tego co emituje mój laptop xD Ustawiłem w biosie co się dało, ale niewiele się zmieniło. Ograniczenie fps w grach mnie nie dotyczy, bo mój laptop nie ma wcale grafiki dedykowanej, tylko samą integrę od intela.
W firmie robiłem dla świętego spokoju update biosu, a jak nie pomagało to niestety wymiana płyty. Z tego co pamiętam to jakiś układ od zarządzania energią był wadliwy. Dotyczyło to właśnie 5x80 i 7x80, więc jak w Dellu słyszeli, że chodzi o ten model to od razu przysyłali serwisanta z płytą główną. Czasem jak się lądowało przez USB C to nie jęczał, ale nie było reguły...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@101101101: Na gwarancji to nie przejdzie, bo dźwięk cewek to naturalna cecha tej technologii. Czasem jest większy, czasem mniejszy, czasem nie ma w całe. Po prostu loteria, która nie wpływa na działanie sprzętu. Jedyna metoda pozbycia się problemu, to zwrot i zakup drugiego. Może w innym będzie lepiej.