Wpis z mikrobloga

Byłem dziś u ciotki i patrzę, a mój młodszy 15 letni kuzyn ma epapierosa. Zawsze byłem z nim blisko, więc się wkurzyłem, że gówniarz pali. Nic ciotce nie powiedziałem, ale mu to zabrałem.

Wiecie co gówniarz bezczelny napisał mi w SMS?

Oddaj mi to debilu, bo się uduszę


Tym dzieciakom się we łbie już poprzewracało…

#logikaniebieskichpaskow #gimbynieznajo #epapierosy #zdrowie #choroby #patologiazmiasta
30062018 - Byłem dziś u ciotki i patrzę, a mój młodszy 15 letni kuzyn ma epapierosa. ...

źródło: comment_1654517972VSlFqg0IuznqIWsELbuJkX.jpg

Pobierz
  • 64
@uriel_ck: Bo Ventolin jest mocno zakorzeniony w głowach lekarzy, zwłaszcza takich, którzy nie odświeżają wiedzy ze studiów. Oficjalna zmiana i odejście od przepisywania krótko działających leków rozkurczających oskrzela była wraz z wytycznymi leczenia astmy z 2019 roku. Pewnie przez epidemię zeszło to na dalszy plan.
Pewnie prócz Ventolinu dostałeś też jakiś inny inhalator - ze sterydem. Jeśli tak i go stosujesz to nie nazwałbym tego dużym błędem. Może masz małe nasilenie
@Gnojokok: Duo resp jest do codziennego stosowania tak jak piszesz, ale ma dwa składniki i jeden leczy astme a drugi działa też przy ataku. Może Ventolin jest silniejszy ale u mnie wystarcza.

W przeciągu roku, dwóch alergologów mi mówiło żebym nie brał Ventolinu nawet przy ataku jak absolutnie nie muszę. Mam taką anegdotyczną historie, gdzie w wieku 30 lat łaziłem po kardiologach bo miałem spontaniczne kołatanie serca ale zwalili to na
aurumpotabile - @Gnojokok: Duo resp jest do codziennego stosowania tak jak piszesz, a...

źródło: comment_1654555050M9CZDmHt8haSi2IVKeOQt5.jpg

Pobierz
@Luigi93: cóż, żeby to pierwszy raz negatywny skutki uboczne wychodziły przy jakimś leku dopiero po latach - nowe, nie znałem. Brałem Ventolin przez 25 lat, a te zalecenia dla alergologów są dopiero z zeszłego i z tego co tu piszecie nie wszyscy zdążyli to ogarnąć.