Wpis z mikrobloga

Pytanie numer 6 z serii #powaznestatystyki

Bez patrzenia w Google, Twoim zdaniem: dla ilu dzieci w wieku do lat 3 zapewniają miejsca publiczne żłobki?

Ankieta jest anonimowa więc zachęcam do uczciwego głosowania zgodnie z tym co uważacie

#pytanie #polska #ciekawostki

Twoim zdaniem: dla ilu dzieci w wieku do lat 3 zapewniają miejsca publiczne żłobki?

  • ~10% 18.4% (796)
  • ~20% 22.3% (964)
  • ~30% 25.3% (1096)
  • ~40% 14.0% (606)
  • ~50% 7.3% (318)
  • ~60% 6.3% (271)
  • ~70% 3.8% (165)
  • ~80% 1.3% (56)
  • ~90% 1.3% (57)

Oddanych głosów: 4329

  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Beefandfish: a to nie decyduje wiek dziecka w dniu zapisu? U nas żłobek samorządowy tak właśnie działa. Zapisywałem córkę jak miała 5 dni i pani powiedziała, że to "o 5 dni za późno", ale udało się wcisnąć z listy rezerwowej. Znajomi zapisywali (w podobnym terminie) dziecko, które miało kilka miesięcy, to jest 134. na liście oczekujących...
@powaznyczlowiek: pytanie brzmi jak próba szacowania braków w tym, co zapewnia państwo. A Ty mówisz, że chodzi ci o ogół, a nie tylko chętnych na żłobek.

Czyli gdy dzieci jest 100, ale chętnych tylko 50, a państwo zapewnia 50 miejsc to mamy 100% zaspokojenia potrzeb, ale w ankiecie wyjdzie, że tylko 50% dzieci znajdzie miejsce w żłobku. Trochę dziwnie sformułowane i mam wrażenie, że nie wszyscy odpowiadający są świadomi tej intencji
@dzek: no to dalej trzeba by jeszcze zapytać czemu pozostałe 50 nie jest chętnych i mogło by się okazać że 45 z nich z powodów finansowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie to się z tobą zgadzam ale ja tu proponuje tylko wykopową zabawę a nie pracę naukową - chociaż opartą o prawdziwe dane - i jeśli uważasz, że te dane w jakiś sposób zakłamują rzeczywistość to najlepiej
@meetom: nie wiem czy wiek dziecka jest jakimś kryterium. Przecież nie istnieje obowiązek żłobkowy tak jak np przedszkolny gdzie dzieci 5-6 letnie już musza chodzić. Zdaje tylko relacje jaka otrzymałem po wizycie w żłobku. Finał był taki, że półtorej roku młody chodził do prywatnych żłobków które były bardzo kiepskie jeżeli chodzi o opiekę. Potem "dostał się" do przedszkola jako 3,5 roczne dziecko ale musiałem odpowiednio to "załatwić", bo nic się w
@meetom: zapisywałam w Gdańsku pierwsze i drugie dziecko jak tylko otrzymały pesel, miały 3 tygodnie - były 1100 i 800 na liście ;p nie dostały się do 3 roku życia. Teraz zmienili sposób rekrutacji na system punktowy, moje trzecie dziecko ma milion punktow za rodzine wielodzietną, jest 34 na liście i może się dostanie ;p ale chyba i tak odpuszczę komuś bardziej potrzebującemu, bo wolę nianię, zapisałam w kolejkę do żłoba