Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej. Zakupiliśmy sobie psiaka rasy Samoyed który ma prawie dwa miesiące (za kilka dni). Niestety jest już z nami 9 dni i niestety ale moja różowa ma tak okropna alergię na niego, że nie jest w stanie funkcjonować. Coś co miało być przyjemnością i radością zmieniło się dla niej w mały koszmar. Trochę to dziwne, bo wcześniej miała innego psiaka i inne zwierzątka i nic jej nie dolegało. Tak czy owak jesteśmy teraz trochę w kropce. Nasze obecne mieszkanko w bloku nie jest za wielkie i niestety nie ma miejsca żeby psa zbytnio izolować od niej. Poza tym nawet jakby się dało to tak przecież nie da się życ na dłuższą metę dla psa i drugiej osoby. Pytanie co możemy teraz z tym zrobić? Nie ukrywam że chcielibyśmy sprzedać psiaka nawet już ze stratą. Oddać za darmo czy komuś w rodzinie odpada. Psiak kosztował 4000 zł ma rodowód i resztę fantów. Czy legalnie jest sprzedać takiego psa na olx? Nie jestem hodowcą, chociaż mam umowę kupna sprzedaży itp ale nie wiem jak regulują to przepisy prawda. W Internecie ciężko coś znaleźć. Czy ja jako osoba prywatna która posiada umowę kupna sprzedaży szczeniaka z hodowli z rodowodem mam prawo go sprzedać w sposób legalny, ze swoją stratą? Chyba, że jest jakiś inny sposób jak rozwiązać ten problem :(

#psy #zwierzeta #szczeniaki

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #629f3e062e01b5bb2e5bee48
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania Może uruchom szare komórki i się skontaktuj z hodowcą, od którego macie psa i wytłumacz sytuację. Zaangażowany hodowca najpewniej psiaka weźmie z powrotem. A jak nie to kontakt ze związkiem kynologicznym, bo tam dużo ludzi działa.

I na przyszłość, szczeniak wydawany do nowego właściciela powinien mieć przynajmniej osiem tygodni, a wasz to chyba miał ledwo sześć. I też z tego powodu powinna się wam zapalić czerwona lampka.
Poza tym, nie byliście