Wpis z mikrobloga

Takie pytanie, zostałem dziś poczęstowany fakiem przez rowerzystkę która przejechała mi przed maską zjeżdżając ze ścieżki rowerowej przez pasy dla pieszych by wrócić na ścieżkę (czerwona strzałka).Szczerze nie spodziewałem się takiego posunięcia bo zakładałem że powinna jechać zgodnie ze ścieżką (zielona linia). Sprawdziłem w internecie i faktycznie rowerzysta ma prawo przejechać przez pasy dla pieszych żeby dostać się do ścieżki rowerowej ale czy w tym wypadku ten manewr rowerzystki był zgodny z przepisami ?
#kiciochpyta #rower #krakow
meinigel - Takie pytanie, zostałem dziś poczęstowany fakiem przez rowerzystkę która p...

źródło: comment_1654712749oOWbcfcrEOTDbyg5ZkSFk1.jpg

Pobierz
  • 18
@Yurakamisa: Wiem i to mnie martwi i wkurza w sensie w ruchu musisz byc stanie przewidziec gdzie jego uczestnik sie za chwile znajdzie w tym wypadku uwazam ze mialem male szanse na taki wyczyn bo sciezka biegnie inaczej a potem i tak by pewnie byla moja wina ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dodatkowo Pani przekonana o swej racji pojechala dalej…
Wiem i to mnie martwi i wkurza w sensie w ruchu musisz byc stanie przewidziec gdzie jego uczestnik sie za chwile znajdzie


@meinigel: Zapewniam cię, że jadąc rowerem musisz być jeszcze bardziej przewidywalny niż jadąc samochodem. Bo jadąc rowerem oprócz samochodów zagrażają ci też właśnie takie rowerzystki jaką opisałeś, piesi, ich dzieci i psy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szachy 5D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@meinigel:
Znalazłem to miejsce w Google Maps.
Z tego co widać na Street View, to ścieżka rowerowa biegnie w prawą stronę, a w lewo jest chodnik (patrząc odwrotnie niż narysowana zielona strzałka). Nawet jakby pojechała wg zielonej strzałki, to wjeżdżała z chodnika, a to jest traktowane jako włączanie się do ruchu.
@pcela Wlasnie wydaje mi sie ze ten chodnik jest czescia sciezki (jest tam na ziemi namalowany rower) co nie zmienia faktu ze przecinajac droge (nawet bedaca czescia sciezki rowerowej) rowerzysta jest zobowiazany do ostroznosci wiec tak samo jak ja powinna zwolnic :) Cociaz to wszystko teoria bo Pani wybrala inna trase. Dzieki wszystkim za pomoc juz mi lepiej XD
@PI3x0n1i4 No i spoko sprawdzilem na google maps i tam jest znak C-13 + C-16. „Znak kompilacji C-13 i C-16 oznacza drogę, na której dopuszcza się tylko ruch pieszych i rowerów. Ruch pieszych i rowerzystów odbywa się odpowiednio po stronach drogi wskazanych na znaku, jeżeli symbole oddzielone są kreską pionową”. Czyli znow potwierdzenie ze Pani nie wolno było tak jechać.

https://goo.gl/maps/DvkLVmXSRr8YTKz26