Wpis z mikrobloga

@pawel0008: no oczywiście, że jak kupisz coś poniżej realnej wartości to jest to dobry biznes, ale myślę, że to, że jak kupisz banknot 10zł za 9zł jest dobrym biznesem rozumieją pięciolatki, a ludzie z tego robią wielce poradę inwestycyjną
  • Odpowiedz
@justkilling: Ale to jest dobra porada inwestycyjna i implikuje, ze po1 rynki nie zawsze sa efektywne, po2 ze nie ma zaleznosci miedzy risk/reward ratio. Kiedys Howard Marks (taki inwestor) napisal cos zabawnego o ryzyku podczas inwestowania, mianowicie nie oszacujesz go nawet po zrobieniu dealu.

To nie sa glupoty, moga byc przedstawione jako glupoty, bo to raczej zawily temat.
  • Odpowiedz
@justkilling: oczywiscie, ze jest powazna porada inwestycyjna, w naszym fundzie wszyscy to rozumieja (ze risk nie koreluje z outcome, ze ryzyko potrafi wspolistniec z volatilty/zmiennoscia). No ale pisalem juz: to zawile i trzeba rozumiec chociaz troche z ksiazek bena grahama
  • Odpowiedz
@pawel0008: gratuluje, pewnie jak to rozwinął to miało sens, problem w tym że samo to zdanie w próżni, a tak jest przedstawione na obrazku, który zapostowałem, niesie za sobą dokładnie zerową wartość.

Przecież to samo można powiedzieć o "kupuj na dołku sprzedaj na górce" - można to rozwinąć i w cały almanach inwestycyjny i wtedy będzie miało sens. A tak rzucone w próżnię, jak ja przed chwilą? Zerowa wartość.
  • Odpowiedz
gratuluje, pewnie jak to rozwinął to miało sens, problem w tym że samo to zdanie w próżni, a tak jest przedstawione na obrazku, który zapostowałem, niesie za sobą dokładnie zerową wartość.


@justkilling: no ale to pretensje do kogos, kto te obrazek zrobil i wrzucil. To jest techniczno-filozoficzny koncept niestety, dlatego wiedza na temat wycen skladowych bilansu, liczenia przeplywow gotowkowych, dodawanie kropek itd itp blal przysypiam i pewnie glupoty zaraz zaczne przypisywac.
  • Odpowiedz
no ale to pretensje do kogos, kto te obrazek zrobil i wrzucil.


@pawel0008: no a czym jest ten post? :D Przecież wyśmiewam pana rentiera, który umieścił tą złotą myśl na swoim obrazku z poradami.
  • Odpowiedz