Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak zabić nieprzyjemny zapach potu? Cześć Mirki mam dość wstydliwy problem. Ostatnio zacząłem przyjmować leki, przy których jednym z efektów ubocznych jest nadmierna potliwość i intensywny zapach potu, tak że nawet sam ze sobą czasem nie czuję się komfortowo. Dbam o higienę, biorę prysznic przynajmniej raz dziennie, a mimo to już po kilku godzinach nieprzyjemny zapach powraca, szczególnie teraz kiedy jest ciepło. Nie chcę smrodzić ludziom z mojego otoczenia i uchodzić za brudasa nie z własnej winy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy macie może jakieś sprawdzone metody jak pozbyć się tego problemu? Na przykład jakiś silny antyperspirant czy coś? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

#niebieskiepaski #pytanie #zdrowie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a846e1924ad7d1568c0f66
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: zwróć uwagę na to jakich kosmetyków używasz - są specjalne kosmetyki dla osób z nadpotliwością. Pewnie mogą pomóc w ograniczonym zakresie. Druga sprawa - jakość ubrań. Ja np. dużo łatwiej się pocę w koszulce, gdzie jest domieszka poliestru 20%, a w 100% bawełnie praktycznie nie mam problemu. Zapewne najlepsze byłyby lniane ubrania, ale są dość kosztowne.

Poza tym, zamiast herbatek, czy kawy to postaw na zioła - szałwia, albo pokrzywa:
@AnonimoweMirkoWyznania: Bloker z ziaji (dwa razy pod rząd na noc, rano zmywasz i później raz w tygodniu, a w dzień normalny dezodorant) lub bloker z innej firmy albo z apteki. Naturalne dezodoranty z drogerii przy takiej nadpotliwości i brzydkim zapachu absolutnie nie, bo są zdecydowanie dla osób bez nadpotliwości, a tym bardziej - nie dla osób stosujących tego typu leczenie