Wpis z mikrobloga

Znakomity film tłumaczący o tym jak nowoczesne życie, dieta, sposób życia i technologie wpływają na nasz wygląd. Że to wcale nie zawsze jest tylko i wyłącznie kwestia genów. Zainteresował mnie fragment z tym, że przeżuwanie twardszych pokarmów ma lepszy wpływ na kształt szczęki oraz kondycję zębów -> spożywanie dużych ilości miękkiego i przetworzonego jedzenia sprzyja słabej szczęce i słabszym zębom. Reszta w materiale.

https://youtu.be/TympR0WGx0g
#tinder #dieta #zdrowie
  • 9
@MatiKosa: Zły kształt szczęki to kolejny problemy, oddychanie ustami zamiast nosem itd itd. Najgorsze jest to, ze teraz od najmłodszych lat daje się dzieciakom jakieś papki zamiast prawdziwego jedzenia, wmawia się ludziom, ze szejki /smoothies to coś zdrowego.
@DrGreen_2: No właśnie to też jest zaznaczone w filmie, papki dla dzieci. Wiesz, też nie ma co wszystkiego rozpatrywać zero-jedynkowo, sam dostałem niedawno blender i zacząłem sobie robić smoothie, tutaj myślę, że wyjście od poziomu "nie jem za dużo owoców" do poziomu "piję smoothie zrobione z wielu owoców" jest mimo wszystko lepszym rozwiązaniem, kwestię żucia można nadrobić gdzie indziej. Chyba pora kupić marchewkę, ona wymaga dokładnego pogryzienia, a i przy okazji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DrGreen_2:
Kurde zawsze miałem problem z oddychaniem nosem. Dalej w sumie trochę mam ale po poćwiczenia idzie mi lepiej - trzeba było przez jakiś czas wręcz na siłę trzymać zamknięta gębę i organizm się przyzwyczaił.
@DrGreen_2: No no, ale tak to też można o wszystkim powiedzieć, że jest dobre i niedobre. Imo w miarę rozsądna dieta, trochę warzyw i owoców i jako tako to powinno być, bez zbędnego głupkowania, bo nikt przecież nie będzie piekł swojego chleba, sadził swoich warzyw i wytwarzał swojego mięsa. Ale ograniczyć słodkie czy alko już można.

Ja dopiero co doszedłem do wniosku, że bycie zdrowym oraz fit to nie jest tylko
@MatiKosa: Wszystko jest kwestia przyzwyczajeń i nawyków. Nikt nie jest miłośnikiem mycia zębów ale większość robi to dwa razy dziennie, podobnie może być z ćwiczeniami na siłowni, można tam rutynowo iść 3-4 razy w tygodniu.
Podobnie jest z odżywianiem, większość ludzi ma złe nawyki, które prowadzą do problemów zdrowotnych. Zjadanie się przetworzonym syfem i tłuszczami roślinnymi zawsze się źle kończy