Wpis z mikrobloga

@KiedysBilemRekordyWDeluxeSkiJump: Zawsze trzeba dodać, że te zdjęcia przed islamską rewolucją to wersja demo. Większość ludzi nie byłoby stać na taki tort i dom, bo garstka elit dzieliła zyski z ropy i dobrze mieli oni i zachodni doradcy wojskowi. Opozycja gniła w więzieniach tajnej policji i ludzie mieli po prostu dość- rewolucja islamska była tak naprawdę rewolucją społeczną.
  • Odpowiedz
@mocarny_knur:

Wiadomo, ze w takim dzikim panstwie jak Persja najpierw nazra sie elity, a pozniej motloch, ale z biegiem czasu ludowi i tak by sie lepiej zylo


Wiadomo świetnie się to sprawdziło w Rosji, Egipcie, Iraku, Syrii czy dowolnej innej autokracji rządzonej przez oligarchie.
  • Odpowiedz
@mocarny_knur: Hmm no tego nie wiemy, ale nie sądzę, żeby Persów żyjących wtedy obchodziło co będzie za 50 lat. Nie oceniam czy to dobrze, czy źle po prostu wiem co ja myślałbym wtedy, będąc złym na władzę.
  • Odpowiedz
@Jin: W Libii działało równie dobrze jak w PRLu. Mieli swój okres a'la gierek, mieli okres prosperity po wykopaniu starej oligarchii w '69 (bardzo podobnej to tej irańskiej), mieli i okres zapaści który ostatecznie skończył się drugą rewolucją.

@mocarny_knur:

Arab oligarcha + CIA = chlew troszku obsrany gownem. Arab oligarcha - CIA = gowniana makabra


Czekaj bo się zgubiłem. W Libii była

Arab oligarcha - CIA = gowniana makabra.

I
  • Odpowiedz
Większość ludzi nie byłoby stać na taki tort i dom, bo garstka elit dzieliła zyski z ropy i dobrze mieli oni i zachodni doradcy wojskowi.


@djtartini1: teraz też tak jest. Dzieci bogatych i wpływowych rodziców normalnie imprezują jak na Zachodzie, tylko muszą się z tym bardziej ukrywać.
  • Odpowiedz
@djtartini1: Pamiętam, że czytałem jakiś komiks o tym, bodaj metropolis? Tam mówili raczej o dużej winie UK i USA oraz instalacji jakiegoś kmiotka, który nie był dobrym władcą.
  • Odpowiedz