Wpis z mikrobloga

@Towarzysz_Moskvin: zbijasz argumenty samym istnieniem bledow poznawczych, w żaden sposob nie uwiarygadniajac swoich tez. Nie wiem ilu znasz osobiście Persów i skąd czerpiesz informacje, jednak pewność i jednoznacnosc z jaka się wypowiadasz sugeruje rażące uproszczenia.

Mieszkam w arabskim kraju, znam wielu Persów, bylem w ponad 70 krajach i mam mnóstwo przyjaciół w wielu zakątkach globu. Zalatwiam sprawy z Persami praktycznie codziennie. Moj syn mówi po arabsku (nie po persku). Mozesz twierdzić
  • Odpowiedz
  • 2
@Towarzysz_Moskvin patrzę na Afganistan teraz i widzę głód i biedę, a dziewczynkom zakazano chodzić do szkół i wiele ludzi zginęło. Nie mówię, że Ameryka wszystko dobrze zrobiła, ale mogła zaczekać na ustabilizowanie się kraju i normalnej władzy.
  • Odpowiedz
@KkaskaderMike: Nie no pod naporem tylu dowodów anegdotycznych jedyne co moge zrobić to złożyć broń i przyznać ci racje. Tymczasem ci Irańczycy którzy zostali w Iranie:

A tak na poważnie to rzucasz absolutami na lewo i prawo popeniając szereg błędów poznawczych. Ja jedynie wskazuje ci że niekoniecnie musi tak być jak to przedstawiają ci Irańscy emigranci. Proponuje remis. Ty masz kilku znajomych persów syna araba, mieszkasz na bliskim wschodzie i prowadzisz
Towarzysz_Moskvin - @KkaskaderMike: Nie no pod naporem tylu dowodów anegdotycznych je...

źródło: comment_1655377776PoIrmmmYMEg7GaeJtEYvqT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@KiedysBilemRekordyWDeluxeSkiJump: uwielbiam to zakochanie wykopków w czasach sprzed mitycznej "rewolucji islamskiej".

To nic, że Iran był wtedy krajem biednym, zacofanym i skrajnie przeżartym korupcją, rządzonym przez kompletnie rozbestwionego despote na łańcuchu USA, który sprzedawał dosłownie wszystkie surowce naturalne za dolary na swoim koncie i poklepanie po plecach przez dygnitarzy zza oceanu. O bezprawnym likwidowaniu opozycjonistów i wszechobecnym terrorze już nawet nie wspomne.

Ja wiem, że obecnie Iran to nie jest za
  • Odpowiedz
@chwila: Amerykanie spieprzyli wszystko co dało się w Afganistanie spieprzyć. Wystarczy posuchać samych amerykańskich oficjeli którzy przyznają to wprost. Zostanie dłużej nic by nie zmieniło.

Wiem że z Iraku ale dokument ten doskonale pokazuje jak działa importowanie demokracji w amerańskim wydaniu.
Towarzysz_Moskvin - @chwila: Amerykanie spieprzyli wszystko co dało się w Afganistani...
  • Odpowiedz
  • 0
@Towarzysz_Moskvin jak napisałam, Amerykanie nie byli doskonali, ale to jedyne co trzymało talibów. Mogli się mniej wtrącać i dać Afganistanowi trochę czasu. Nikt nie był zadowolony, że odeszli tak szybko, decyzja została podjęta zbyt pochopnie. Teraz co tylko zostało w Afganistanie to bieda, zacofanie i głód.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: Nie mam syna araba (dość chamska zagrywka, no ale świadczy o tobie nie o mnie.) Mam syna którego w brytyjskiej szkole nauczył sie arabskiego bo tak jak wspominałem mieszkam na środkowym wschodzie.

Myślę ze wniosek o synu arabie jest tak samo przenikliwy i wartościowy jak pozostałe Twoje wnioski.
  • Odpowiedz
@chwila: Nie mogli się nie wtrącać będąc siłą okupacyjną i sponsorując skorumpowane elity które trzymały ich strefy okupacji za gębe.

@KkaskaderMike: Sorry cumplu ale nie mogłem się powstrzymać od tej drobnej złośliwości wobec osoby która jako argument w dyskusji o nastrojach społecznych w Iranie używa na poparcie swoich tez całkiem serio "syna który mówi po arabsku" (XD)

Z fartem mirku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit: Acha
  • Odpowiedz
@djtartini1: czekałem na taki komentarz, kumple szacha i elita zblatowana, oddała za promile prawdziwej wartości koncesje na wydobywanie ropy Brytyjczykom, CI zapewniali elicie i siłom porządkowym(pacyfikującym strajki) pieniadze, towary to życia, reszta w biedzie wielkiej żyla, dlatego tak łatwo rewolucja się rozpowszechniła w narodzie perskim
  • Odpowiedz
eśli tym się interesujesz to serio warto poświecić czas na poznanie osobiście Persów i zebranie informacji z pierwszej reki. Ludzie chcą po prostu spokoju i dobrobytu dla swoich rodzin, a kierowanie uwagi na ideologie i polaryzowanie społeczeństwa jest zawsze w interesie władzy.


@KkaskaderMike: Znam Persów i nie uważam to za najlepsze miejsce do życia, podobnie nie było przed rewolucją. Dziś ludzie również tęsknią za wczesnym PRL co nie znaczy, że było
  • Odpowiedz
Wiadomo wtedy było lepiej, nie dość, że kobiety nie musiały zakrywać ciała, to jeszcze w gratisie mieli totalitarne rządy, korupcje, pałowanie ludzi na ulicy i nocne wywózki. Brzmi jak spoko miejsce do życia.
  • Odpowiedz
wlasnie ta perska biedota, zacofanani ciemna nie myslala dlugoterminowo i ma to co ma

@mocarny_knur: No podczas gdy ich dyktator, namiestnik z USA, zamawiał sobie desery z Francji concordem ta biedota #!$%@? gruz, powinni siedzieć cicho bo po 50 latach może by im coś skapło xD
  • Odpowiedz