Wpis z mikrobloga

@KosmicznyPaczek ja zawsze w takiej sytuacji zatrzymuje się i czekam aż się pokapują, i wtedy albo machają, żeby jechać albo uciekają od przejścia. A ja łudzę się, że może to coś zmieni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Rocznie robię ok. 60k km i pierwszeństwo pieszych to najlepsze co się przydarzyło w kodeksie drogowym od dawna.


@Chris_Karczynski: A w tej bajce były smoki?


A teraz poważnie gówniarzu.

60k km rocznie to nie każdy kierowca zawodowy na międzynarodówce zrobi, a ty nosisz blachę w januszeksie i robisz 10km dziennie empekiem pod miasto tyrać w blaszaku.

Jak chcesz jeszcze #!$%@?ć farmazony to idź może do ściany pogadaj - przynajmniej ona cie
@KosmicznyPaczek: dosłownie ja wczoraj. Dojeżdżąm sobie spokojnym tempem do przejścia, z daleka już dostrzegam... jakieś (w tym momencie jeszcze tego nie wiem że to jest takie ->) tępe babsko idzie powolnym krokiem w stronę pasów, w sposób sugerujący jednoznacznie jakby chciała przejść na drugą stronę ulicy. Warto wspomnieć, że droga 4 pasmowa, po 2 pasy w jednym kierunku, z całkiem sporym ruchem, no ogólnie jakbym miał opisać poziom tego przejścia to
@KosmicznyPaczek: ta z mojej sytuacji to nawet nic nie pokazała, zwyczajnie stanęła 10cm. od przejścia, wszystkie auta na wszystkich 4 pasach już stały z dobre 5 sekund, więc spokojnie mogła iść. Ale ona stała, i patrzyła się w naszą stronę z tępym wyrazem twarzy. Nie wiem, o co jej chodziło. Może to był jakiś wybitny troll z jej strony, baba może czerpie radość, patrząc jak 20 samochodów staje bez celu przed
@bary94pl: Mieszkam od 4 lat w nowym mieście i musiałem zrozumieć tok myślenia starych bab w tym mieście. Są na przykład konkretne przejścia, gdzie ABSOLUTNIE nie patrzy się na samochody. Klapka na oczy i idziem. Jak jedzie jakiś 70km/h to i tak wejdzie na jezdnię, bo tu tak jest od zawsze i koniec.
co Ty #!$%@?, co drugie pasy u mnie w mieście stoją i #!$%@?ą 30 cm od wejścia, już najgorzej w centrum przy rynku, stare baby pogawędki robią idealnie pod pasami, i co wtedy robić? A nic, musisz się zatrzymać i upewnić, że nie chcą przejść, Ty chyba te 60kkm robisz w NFS.


@Trusky92: w cywilizowanych krajach nie mają z tym problemu.
@KosmicznyPaczek: kiedyś idę sobie piechtolotem i zauważyłem grupkę staruch przy padscht, stoją i #!$%@?ą. Powiedziałem do nich: dzień dobry, przepraszam bardzo ale mogłyby panie stanąć kawałek dalej, bo kierowcy nie wiedzą czy będą panie korzystać z pasów. Ojej ma pan rację, przepraszamy. No ale to było raz, jak jeżdżę autem to gazuje albo trąbie czasami... Nie wiem, czy to was pociesza czy nie ale robią to zazwyczaj nieumyślnie.
@KosmicznyPaczek: przed przejściem powinien być narysowany prostokąt, w którym pieszy miałby prawo przebywać tylko w przypadku oczekiwania na przejście. Wtedy kierowca miałby jasny sygnał że osoba wchodząca w prostokąt ma zamiar przechodzić. Jeszcze tylko wymóg zatrzymania w obszarze prostokąta i 90% niebezpiecznych sytuacji by znikneło bo nawet kierowcom łatwiej by było skanować drogę w poszukiwaniu zagrożenia
Jeśli dla ciebie robienie 60 tys. kilometrów rocznie jest jakimś niezwykłym osiągnięciem to iksde.


@Krupier: Nie jest dla mnie żadnym osiągnięciem bo połowę tego robię samym motocyklem, ale gówniarz chciał zgrywać ważniaka, a na co dzień #!$%@? komunikacją miejską.

#!$%@?ą mnie farmazoniarze

Robię 15k na kwartał. Jezdze skodą.


@lubieczipsy_: Brzmi jak przedstawiciel handlowy, albo janusz biznesu 1.4 MPI w gazie chociaż po przejrzeniu profilu wychodzi, że zwykły pedalarz z marketu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wojtoon:

Nie jest dla mnie żadnym osiągnięciem bo połowę tego robię samym motocyklem, ale gówniarz chciał zgrywać ważniaka, a na co dzień #!$%@? komunikacją miejską.


Patrząc z boku i obiektywnie na tą wymianę zdań to bardziej ty wyszedłeś na gówniarza.

Z fartem.