Wpis z mikrobloga

@mickpl: A myślisz, że Twoja praca byłaby wtedy więcej warta? xD Ja jednak wolę życ w obecnych czasach, które dają nieporównywalnie więcej możliwosci niż za PRL. A że niektórzy nie potrafią bądź nie umieją z nich korzystać, to już pretensję tylko do siebie. Ja codziennie na ulicach widzę lambo i ferrari, Na poczatku lat 90 to nowa e36 była większym ewenementem niż obecnie supercar.
  • 712
@Dusk_Forest77 zgadzam się, ale myślenie starych dziadów, że komuś jest za dobrze to tylko oznaka tego jak zepsutymi są ludźmi. Pewnie jakby mi ktoś powiedział to samo w twarz to bym odpowiedział w taki sam sposób co @mickpl

Prawda jest taka, że oni nie zapracowali na swoje emerytury, a z drugiej strony na moją już nie będzie miał kto pracować i co wtedy? Będziemy pokoleniem, które nic nie dostało ani mieszkania ani
@mickpl:
za komuny byl przymus pracy co rodzilo pewnego rodzaju patologie.
W pewnej firmie w czasach prlu byl sobie pan tokarz. l ten pan tokarz mial z 2 pomocnikow(tak dwoch bylo, taki dobrobyt), z ktorych jeden byl mlodszym bratem mojego taty
i tak sobie pracowali od polowy lat 80 do poczatku lat 90 we trojke. z tego co zrozumialem jak mi to opowiadal, to jako pomocnik to jedynie tokarzowi z magazynu
@Metylo: Z emeryturami oczywiscie masz racje, tak wygląda system emerytalny w większości krajów świata. Kryzys demograficzny a co za tym idzie emerytalny zostanie w znacznej mierze zażegnany przez imigrantów, których już na tą chwilę mamy parę milionów, póki co głównie z Ukrainy ale coraz więcej przybyszy z bardziej odległych zakątków świata. Jednak oczywiście najlepiej samemu zadbać o to by mieć pieniądze na starość.

Co bym radził młodym osobą zarabijącym 3k? Radziłbym
@Metylo: Państwo (wszystkie rządy) w odpowiednim czasie nie zadbało o rozwiazanie problemu dostępności mieszkaniowej dla młodych ludzi (to chyba największa bolączka młodego pokolenia) to teraz mamy tego efekty. Cięzko będzie rozwiązać ten problem i ja obstawiam, że już nawet nie za bardzo będzie coś robione w tej kwestii. Oglądałem dzisiaj konferencje Morawieckiego z jakiegoś miasteczka i zadali mu pytanie o drogie mieszkania i plany rządu w tej sprawie, to się #!$%@?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 115
@mickpl: januszeksy, masa podatków, ceny mieszkań i dóbr kluczowych do życia #!$%@? w kosmos - MŁODZI TO MAJO ZA DOBRZE, TO ODRAZU MUWJE.

Nosz #!$%@?. Łać w pysk i patrzeć czy równo puchnie.

Fantastyczne to równanie w dół, nie ważne, że ktoś może mieć lepiej, oj nie nie tak nie będzie, ŻEBY TYLKO INNI MIELI GOŻY, BO MAJO ZA DOBŻE. No #!$%@?, jak w tym kraju ma być lepiej, skoro słyszysz
Wywiad z przeciętnym przedstawicielem tego silnego pokolenia, którego praca przynosiła gospodarce 15$ miesięcznie, teraz pobierają emeryturę 800$ puls 13, 14 i 15, mają dostęp do darmowej służby zdrowia, zniżek w komunikacji i szerokiego socjalu, a mieszkanie dostali od państwa lub wykupili z bonifikatą na psi uj. XD


@mickpl: Wyjaśnij jakim cudem nagle z 15 dolarów się zrobiła średnia pensja 1500 dolarów?
Kto tego dokonał i w jaki sposób?
@mickpl: A ja tam myślę, ze ona gdzieś tam w swojej głowie dobrze wie, ze przebomboniła swoje życie, nic nie osiągnęła, w dupie była i gowno widziała. Tylko kisiła się w niechęci do innych i żyła postaciami z seriali na tvp. To jest po prostu ból dupy, ze swoje życie się już zmarnowało, a inni jeszcze są młodzi, jeszcze mogą. Albo są starzy i mogą, bo i tacy przecież są i
@mickpl: Przecież tutaj codziennie pojawiają się wysrywy w tym stylu niby oświeconych wykopków XD Nawet ludzie 30+ co chwila narzekają, że teraz to ci 20-25 mają takie łatwe wejście na rynek pracy, a oni to roznosili ulotki za 6 zł/h i jeszcze się cieszyli. Ba, ci „ludzie” wręcz kibicują, żeby takie czasy wróciły XD P0lak zawsze p0lackiem pozostanie, po prostu większość ludzi w tym kraju to zawistne homo - sovieticusy, które
@mickpl: nie wiem o czym był cały wywiad, ale tak w porównaniu do tego, jak żyło się wszystkim naszym przodkom to nam naprawdę żyje się zajebiście - nie mówię że 'za dobrze' ale podejrzewam że mało kto z obecnych 20, 30 latków czół prawdziwy głód, obawiał się cały czas o swoje życie czy szedł z przymusu strzelać się za decyzje jakichś polityków