Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki, pijcie ze mną kompot ()
W dniu dzisiejszym nie wziąłem kredytu ()
Oznacza to, że nie grożą mi żadne wzrosty rat kredytu, a banki mogą mnie cmoknąć w pompkę ()
Nigdy nie miałem lepszego humoru, bo nie ma nic lepszego niż wolność i brak obroży banku na szyi ()

Warto było wcześniej wstawać, dłużej pracować i być jedynakiem z rodziną po której nie odziedziczam co najwyżej długów ()

Z tej okazji robię: nic.
Wszystkich plusujących nie zawołam do wyników losowania

#chwalesie #kredythipoteczny #stopyprocentowe #nieruchomosci
Pobierz niochland - Mirki, Mirabelki, pijcie ze mną kompot (。◕‿‿◕。)
W dniu dzisiejszym nie w...
źródło: comment_1655541685W8aMwZQOnIgnU8FtDFjKHc.jpg
  • 54
Oznacza to, że nie grożą mi żadne wzrosty rat kredytu, a banki mogą mnie cmoknąć w pompkę ()


@niochland: W sensie wynajmujesz i jesteś przekonany, że koszty wynajmu ci nie wzrosną?

Chyba że mieszkasz z rodzicami lub odziedziczyłeś mieszkanie. Ale wtedy chwalenie się brakiem kredytu jest trochę nie na miejscu xd
być jedynakiem z rodziną po której nie odziedziczam co najwyżej długów


@niochland: o to to. Znam i rozumiem. Ale wiesz, nie każdy miał szczęście coś odziedziczyć. Niektórzy, niektórzy po prostu muszą kupować bo inaczej będą ciągle na wynajmie. W całym tym harmidrze staram się to zrozumieć.
jest jeszcze opcja, że kupił za gotówkę lub tata mu kupił za gotówkę. a to akurat nic złego


@viollu: To tym bardziej chwalenie się brakiem kredytu jest nie na miejscu.

Mediana płac w PL to ok 3600zł netto.

To załóżmy, że ktoś chce kupić kawalerkę oszczędzając, zarabiając dobrze tzn. 1,5x tyle co mediana (5400zł). Za czas oszczędzania musi gdzieś mieszkać i za co żyć - załóżmy 2400zł na miesiąc.

Jednopokojowa kawalerka
@krdk: moi rodzice całe życie pracowali na etacie (piszę to po to, żeby nie było że prywaciarze) a jakoś stać ich na mieszkanie 80 metrów, dobry samochód z salonu i danie dzieciom po 300k na start + samochód z salonu. Oczywiście wszystko za gotówkę
moi rodzice całe życie pracowali na etacie (piszę to po to, żeby nie było że prywaciarze) a jakoś stać ich na mieszkanie 80 metrów, dobry samochód z salonu i danie dzieciom po 300k na start + samochód z salonu.


@viollu: A więc twoi rodzice nie są przeciętnymi Polakami, a tymi bardzo dobrze zarabiającymi.

Jw. mediana netto teraz to ok. 3600zł netto. Ile oni zarabiają?
@johnybrawo: Bawi mnie twoje stwierdzenie, dla was wykopków wszystko jest zero jedynkowe, nie ma różnych sytuacji w życiu, jak bierzesz kredyt to tylko żyjesz ponad stan. Firmy też żyją w sumie ponad stan i cała gospodarka i w sumie każde państwo.
@krdk: moi rodzice całe życie pracowali na etacie (piszę to po to, żeby nie było że prywaciarze) a jakoś stać ich na mieszkanie 80 metrów, dobry samochód z salonu i danie dzieciom po 300k na start + samochód z salonu. Oczywiście wszystko za gotówkę


@viollu: Nigdy nie dostali żadnego spadku po swoich rodzicach? Żadnego sprzedawania ziemi/mieszkań po swoich rodzicach?