Wpis z mikrobloga

i sprawdzam sobie z ciekawości jak te aliase chodzą na płatnych adresikach i oczywiście (jak się spodziewałem) stronka wix chyba nie przejdzie w hostingu na inny z domeny.pl

jest komunikat "Uwaga: zanim domeny będą mogły być używane jako alias, muszą zostać zarejestrowane u prawidłowego rejestratora i skonfigurowane tak, aby wskazywały Twoje serwery DNS."

?? czyli że dns jest tylko jak rozumiem na wix "wirtualny"? i lipka?

ps. to jakim cudem na prv.pl to przechodziło bez problemu za free jako alias?

tak tylko pytam.. bo chyba wiele się zmieniło na ryneczku..

ps2. i na bookingu jak daje ten adresik URL z kropkami jako faktycznymi literami w nadzei że ktoś ma na tyle oleju że zapamięta (skopiować nie da się na smarfonie na ich apkach) to może z 5 osób jest na tyle kumatych na dziesiątki odwiedzających.. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#informatyka #komputery #programowanie #programista15k #it #pytanie
  • 10
@nutka-instrumentalnews: aliasy*

Chodzi o to że strona może być dostępna pod wieloma adresami, ale musisz być posiadaczem tych adresów, jeśli na serwerze jest wiele stron www to musisz tez dodać w konfiguracji wszystkie aliasy żeby serwer wiedział którą stronę zaserwować jak ktoś się wbija na serwer.

Masz stronę o kotach i gdzies wykupujesz lub zaklepujesz sobie następujące adresy:
koty.wp.pl -> 156.234.234.23
koty.onet.pl -> 156.234.234.23

ale ktoś może mic
psy.pl -> 156.234.234.23
@zibizz1: no ok, wix daje wirtualnie te koty i psy pod jednym IP, ale już na tym nowym hoście przekierunkowanie działa ok.. a chyba wiele nie różni sie od aliasu?

wiem że wix to nie jest super sprawa, ale na szybko daje radę.. przez tydzień w tym g.nie robiłem poprawki aby nie było błedów na smartfonach coś strasznego..

i jakim cudem to działa na bezpłatnym prv.pl .. ?

ps widzisz a
@n0c0Mpr3h3nD: tym razem tylko i jedynie dać z orgyninalnej strony wix z jakimś wirtualnym dsl zrobić alias przez płatny hosting z domeną .pl

nie da się, ale przechodzi taki alias na prv.pl pewnie dlatego że mają skrypty z lat 90tych i wklejają całą stronkę jako jakąś "ramkę" i cześć czego nie ma we współczesnym już hostingu stąd takie komunikaty

przecież nigdy nie będą miał w pełni uprawnień do wirtualnego dsl z
@n0c0Mpr3h3nD: już innego nie ma.. wszystko jasne.. chodziło tylko o ominięcie blokad URL znaków na tych stronach tak aby każdy mógł skopiować jakiś tekst w zastępstwie linka żeby znaleźć w wyszukiwarce (wolnej) ten URL.. da się używając zamiast znaków kropki litery kropki.. tylko problem z rejestracją takich domen jak ktoś żywcem skopiuje te znaki jaki wyłącznie litery, co było możliwe przed 2003 rokiem (zobacz moje wpisy z soboty jakiś gość tym
@n0c0Mpr3h3nD: ooo.. w tym to mam mistrzostwo od 2 lat, tak to nie działa, google też dzieli mapy na dane usługi (stąd pyta Mirków np. losowo co jest w danym msc, czy sklep czy bank...etc) jak np. zobaczy obiekt noclegowy, to przerzuci Ciebie do wyszukiwarki najczęsciej bookingu lub innego portalu gdzie jesteś :-) czyli ODWROTNIE, do tego oni nie podają dokładnego adresu a na tej ulicy i numerze możesz mieć z