Wpis z mikrobloga

Mam pytanko, czy ktoś zna się na przesyłkach i wymyśli co stało się z tą paczką:

CH164242532US

Znajomy wysłał mi trochę materiałów do szycia z Miami, nic wielkiego, paczka miała dotrzeć do mnie do Warszawy, ale jakby gdzieś utknęła, a serwisy trackingowe pokazują głupoty. Jeśli komuś się nudzi i ma pomysł jak to rozwiązać, to stawiam piwo.

[Tagi dla zasięgu, wybaczcie, jeśli nie do końca pasują]

#pocztapolska #aliexpress #tracking
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janeeyrie:
Twoja paczka wylądowała w Japonii (tracking się zgadza).
Pisz do nadawcy niech składa reklamację, o ile nie napisał na etykiecie Japan zamiast Poland.
  • Odpowiedz
@pcela: Ale przecież była w Polsce, a potem magicznie teleportowała się do Osaki, to przecież bez sensu.

Adres na pewno był wyraźnie napisany, znajomy przesyłał zdjęcie paczki i dokumenty, nie może być mowy o pomyłce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@janeeyrie:
Nie koniecznie była w Polsce, bo te statusy są na podstawie rozkładu lotów, więc Polsce nikt jej nie zeskanował. Natomiast w Osace paczka została zeskanowana.
Jak adres się zgadza i przesyłka została źle skierowana, to odeślą ją z powrotem do Stanów jako błędnie skierowaną.
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Biorąc pod uwagę, że w Japonii dopadli ją celnicy, co w ogóle nie powinno mieć miejsca w przypadku tranzytu lub mylnego skierowania, śmiem twierdzić, że powstał jakiś błąd po stronie nadawcy.
  • Odpowiedz
@pcela: Dzięki!
@piker: Widziałam tę paczkę, była zaadresowana bardzo dokładnie, dokumenty wypełnione poprawnie, zresztą na niektórych stronach pokazuje, że wysłana z Mami, destination Warsaw, Poland. Jeśli ktoś coś skopał, to USPS czy ogólnie jakaś poczta.
  • Odpowiedz
@mivus: Tak i nie.

Okazało się, że paczka przypadkowo znalazła się w Japonii (błąd USPS). Ostatecznie paczka została zawrócona do Stanów, znajomy, który ją wysłał, odebrał ją w San Francisco, gdzie był jej adres zwrotny. USPS za nic nie chciało oddać kasy, po prostu "nie bo nie", "skoro paczka się nie zgubiła, to nie przyjmujemy reklamacji", firma gorsza niz poczta polska. :( Dostałam paczkę do rąk własnych, kiedy znajomy był w
  • Odpowiedz