Wpis z mikrobloga

@Konkol: no w sumie mam podobne podejście do czarnych. Na Cyprze zawsze też dziwnie się czułem wśród tych ich slumsowatych miejsc. Lecimy do Katanii i chcielibyśmy traktować ją jako noclegownie i punkt wypadowy do zwiedzania wschodnich miejscówek. Ale to w sumie Katania mocno patola? Orientujesz się które dzielnice są tymi lepszymi?
  • 1
@AryanWonderBoi wróciłem ostatnio z Katanii i gość w hotelu tez wspominał mi, żeby raczej unikać okolic dworca głównego czy portu po zmroku. Niby agresywni nie są i nie zaczepiają, ale jednak warto uważać. To samo mówił o dzielnicy San Berillo po zmroku (ulica czerwonych latarnii)
Polecam Wam wypad do Taorminy
@Konkol
@AryanWonderBoi: na Sycylii byłem z dziewczyną już dobre 5-6 lat temu. Byliśmy przeważnie w północnej części Sycylii i z tego co z czystym sercem mogę polecić to:
1.Erice koło Trapani
2.Rezerwat Zingaro
3.Wejście/wjazd na Etne (choć nie wiem jak teraz z biletami)
4.Cefalu
5.Taormina

Omijaliśmy miasta jak Katania/Palermo - nie chciało nam się pchać w tak zatłoczone miasta, a też nie cieszą się jakąś szczególną opinią jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ale
@AryanWonderBoi: A na jak długo się wybierasz? Polecam wspomniane juz Cefalù, Taormine z plażą w Mazzarò (i osobliwy bar Turrisi w Castelmola), Agrigento, Trapani i okolice - Erice, San Vito, Zingaro, Scopello, wyspy Egadi.
@Disaster2: dzięki wielkie za polecenia, ale niestety nie zamierzamy wynajmować samochodu (podobno ceny wystrzeliły w kosmos+ obawiam się Włochów i ich stylu kierowania), a kilka z miejsc które wskazałeś są na drugim brzegu. Tak czy siak dziękuję!
@ataraksja: również wielkie dzięki, ale podobna sytuacja jak wyżej, nie licząc Taorminy to chyba bez szans na resztę kierunków. Żałuję Agrigento, bo miałem na liście, ale brak jakichkolwiek połączeń z Katanii i okolic.
  • 1
3.Wejście/wjazd na Etne (choć nie wiem jak teraz z biletami)


@Disaster2 @AryanWonderBoi tu sie mogę wypowiedzieć, bo sam się na to czailem, ale akurat Etna ostatnio miala humory
Na 1900 dojeżdżasz busem albo autem. Na 2400m jeździ kolejka (koszt 30€ w obie strony). Na 2900 możesz normalnie wejść albo wjechać busem 4x4 (koszt busa 36€). Na szczyt 3300 można wejść z buta oficjalnie tylko z przewodnikiem (extra płatne).
aktualnie, od ponad roku,