Wpis z mikrobloga

Ubiegam się o raty 0% w PayU, automat wybrał Santander Consumer Bank. Konsultantka po paru dniach poprosiła o ponowną wysyłkę KPiR i ewidencji sprzedaży, ale z pieczęcią i podpisem księgowej. Powiedziałem że mam biuro rachunkowe oraz księgową online, więc taki podpis i pieczęć są niemożliwe. Pani konsultantka zasugerowała zeskanowanie i wysłanie oświadczenia, że "rozliczam księgowość samodzielnie". Czy jestem przewrażliwiony, czy może bank celowo namawia mnie do oświadczenia nieprawdy, byleby mieć mój wniosek zdjęty z kolejki? ( _) Serio w XXI w. instytucje pierwszy raz słyszą o istnieniu biur rachunkowych online (typu ifirma, wfirma, itp)? Myślałem że kult pieczęci w Polsce już dawno wymarł ( ͡° ͜ʖ ͡°) #kiciochpyta #kredyt #raty #ratypayu #banki #ksiegowosc
  • 6
@marcpol: Jest właśnie wydrukowany i podpisany. Pani konsultanka kazała jednak pieczęć i podpis księgowej, albo oświadczenie o samodzielnym prowadzeniu księgowości. Tylko jedna z tych dwóch opcji.
@marcpol: Jest właśnie wydrukowany i podpisany. Pani konsultanka kazała jednak pieczęć i podpis księgowej, albo oświadczenie o samodzielnym prowadzeniu księgowości. Tylko jedna z tych dwóch opcji.


@straz_konsumencka: Jeśli ten bank nie akceptuje żadnej z innych opcji to nie masz możliwości otrzymania w nim kredytu. Proponuję jednak wysłać oświadczenie zgodne z prawdą, czyli o korzystaniu z księgowości online.