Wpis z mikrobloga

Nie wyrabiam z tego, że jakiś wzrostak, który zrobił karierę, ma dużo pieniędzy, fajny dom, auto, piekną żonę siedzi sobie teraz zadowolony z tego wszystkiego w błogiej nieświadomości, że jego wzrost miał przynajmniej z 60-70 procent udziału w zdobyciu tego wszystkiego i nawet poczciwina nie rozumie co się stało i nie potrafi połaczyć kropek, świecie przekonany, że wszystko zawdzięcza swojej ciężkiej pracy.

To doprawdy zabawne w jakiej nieświadomości różnych zjawisk żyje większość ludzi.

#wzrost #wzrostak #przegryw #redpill #blackpill #pieklomezczyzn #kariera #pieniadze #mgtow #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 16
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Ja tam uważam że spora część naszych decyzji jest i tak już wcześniej zdeterminowana / ukierunkowana. Że tak naprawdę jesteśmy niewolnikami ZŁUDZENIA wolnej woli. Nam się WYDAJE że mamy wolną wolę ale gdyby się cofnąć w czasie to w sporej większości byśmy postąpili identycznie. To prawdopodobnie stąd wypływa ten nieśmiertelny, filozoficzny konflikt pomiędzy wizją przeznaczenia a wolnego wyboru. Po prostu on wynika nie tyle bezpośrednio z jakiś zapisanych tabliczkach każdemu
  • Odpowiedz
@xaliemorph: decyzje to tylko pochodna stanu neuronów i bodźców na które aktualnie mózg reaguje. Było kiedyś takie badanie które pokazywało że mózg podejmuje decyzje zanim trafi ona do świadomości czyli de facto człowiek nie ma na nic wpływu po prostu reaguje na otoczenie bazując na poprzednich doświadczeniach podobnie jak sztuczna inteligencja.
https://dzienniknaukowy.pl/czlowiek/nasz-mozg-podejmuje-decyzje-zanim-sami-sobie-je-uswiadomimy
  • Odpowiedz
@xaliemorph: Wreszcie #!$%@?! Wreszcie się doczekałem. Oto człowiek, który nie wyskakuje mi z całym tym couchowym #!$%@? o byciu "kowalem własnego losu".

Stary. Możemy zostać najlepszymi kumplami?

Do wszystkich głupków, którzy tak myślą, że jesteśmy kowalami własnego losu mam jeden przekaz.

Już na starcie, zanim jeszcze wyjdziecie z tzipy, rozgrywa się loteria z miriadami miriadów zmiennych na które nie macie wpływu. Kraj urodzenia, miejsce, rodzina, czy wasza matka nie wpadnie w
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Nie ma co się tak nad tym rozwodzić, wzrost nie daje tak dużo jak niektórzy sądzą. Ten gość z opowieści po prostu ma wielką knagę, która mu zapewniła niesamowitą pewność siebie.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer ja kiedyś jednej instagramerce z fanclubu MLM napisałam, że 80% jej sukcesu to geny (typiara ma urode j3banej Afrodyty 10/10 ) to ta się zesr@la i zrobiła cała pogadanke na temat mojego komentarza u siebie na story ( hehe uznam to za swój sukces i wpisze sobie to do CV ( ͡° ͜ʖ ͡°)-) więc albo takie ego albo takie wyparcie.
  • Odpowiedz
@xaliemorph: Nie do końca się z tym zgodze. Owszem jeśli cofnąłbyś się w czasie ale twój umysł byłby taki sam to prawdopodobnie niewiele by się zmieniło. ALE gdybyś cofnąłsię więdząc jakie numerki w totka padną i co się wydarzy mógłbyś tą wiedze wykorzystać i przynajmniej być bogaty.
  • Odpowiedz