Wpis z mikrobloga

czy są tu osoby, które mogłyby żyć tylko w nocy? Chodzi mi l to, że w ciągu dnia żyję jak warzywo, by dożyć nocy. nie jestem w stanie za bardzo nic zrobić, nie mogę się skupić na niczym, wszystko mnie rozprasza, totalnje nie mogę sobie znaleźć miejsca. gdy przychodzi nic, to nastawienie zmienia mi się o 180 stopni. Coś poczytam, mam bardzo dużo pomysłów, wiele rzeczy zaczyna mnie ciekawić, robię rzeczy które miałem zrobić w ciągu dnia, ale nie byłem w stanie. To jest jakaś przypadłość? Prosiłbym o wypowiedź kogoś mądrego
#przegryw #pytanie #psychologia
  • 34
  • Odpowiedz
@piotr_forsa gdzieś słyszałem o takich badaniach wykonanych w Norwegii, na ludziach pracujących cały czas na nocki, a będących już na emeryturze, to wśród tych ludzi było dużo więcej przypadków choroby Parkinsona niż u ludzi pracujących normalnie
  • Odpowiedz
@vfcvfc Ehe, a gdybyś miał nocna robotę i musiał funkcjonować nocą to by się okazało, że do roboty za bardzo iść się nie chce, jak już jesteś to jesteś senny i najchętniej to już byś był w domu, snujesz się jak warzywo, zero skupienia. A rano po powrocie do domu by się okazało, że nastawienie zmienia się o 180 stopni, coś poczytasz, dużo pomysłow.. A spać trzeba bo po o robocie człowiek
  • Odpowiedz
@vfcvfc: Czytałem, że jest to związane z tym, że w nocy raczej nie dzieję się nic nie spodziewanego. Nikt do Ciebie nie napisze, nie zadzwoni, nie zapuka do drzwi. W nocy też zazwyczaj nie przychodzą żadne złe wieści, więc czujemy się bezpieczniej, spokojniej. W skutek czego możemy lepiej i efektywniej funkcjonować.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vfcvfc: w eksperymencie Calhouna szczury które były niżej w hierarchii były aktywniejsze w nocy. Były one jakby zepchnięte w szczurzym społeczeństwie. Było to związane z seretoniną. Nie oznacza to jednak żeby szczurze zachowania przenosić na ludzi. Ogólnie zależy od całokształtu
  • Odpowiedz
@vfcvfc: w nocy jest większa cisza, nikt nie łazi, nikt nie gada, ludzie śpią, słońca usypia. Łatwiej ci się jest skupić, bo nie ma dźwięków są maksymalnie stłumione, nawet możesz sobie to zobaczyć włączając mocno muzyka w nocy, będzie grała znacznie mocniej niż za dnia, bo za dnia się skleja z dźwiękami otoczenia i jest cichsza. Za dnia żebyś się mógł skupić, musiałbyś muzykę sobie włączyć na słuchawkach, na tyle by
  • Odpowiedz
Za dnia nasza Symulacja musi za dużo rzeczy wyrenderować budynki, parki, wodę, npc, lasy itp dlatego na ludzi działa to tak muląco bo mamy lagi.

W nocy nic nie widać bo jest ciemno więc symulacja nie renderuje większości krajobrazu, npców, czy chociażby cieni każdego obiektu. I wtedy więcej pamięci operacyjnej zostaje dla ludzi którzy nie śpią.
  • Odpowiedz
@vfcvfc: mam podobnie
I zauważyłem też przez całe życie, że najlepiej czułem się w pracy tam, gdzie chodziłem na popołudnia i robiłem do wieczora.
Potem cała noc dla mnie i chodziłem spać jak robiło się jasno, ale śmiało do 12 mogłem pospać. Zajebiście mi się wtedy funkcjonowało.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bjornolf: orientujesz się jakie to mogą być prace? co prawda na swoją nie narzekam, ale lada dzjeń będę po studiach i w sumie dlaczego nie
  • Odpowiedz