Wpis z mikrobloga

@Drmscape2 pierwsze primo - koniecznie chciałem OLED, a większe przekątne są już zdecydowanie poza moim budżetem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Musiałbym rezygnować z oleda na rzecz innych technologii, żeby podbić wielkość przekątnej.

Drugie primo to to że w perspektywie najbliższych miesięcy będę się przeprowadzał, i w nowym lokum ścianę przeznaczoną pod telewizor mam zdecydowanie bliżej kanapy.

Subiektywnie - póki co jest w pytkę. Leżąc na kanapie widzę wszystko
Leżąc na kanapie widzę wszystko wyraźnie, czy to w grach czy w filmach.


@b7kj: W to nie wątpię, właśnie ze względu na odległość i relatywnie większe zagęszczenie pikseli z twojej perspektywy. Tylko tracisz tym szczegółowość jaką daje rozdzielczość 4K. Więc chcąc oglądać filmy z niezłego źródła (streaming 4K Netflix, Prime Video, Disney - wszystko ok. 20 mbps) lub bardzo dobrego - odtwarzacz blu ray 4K, to trzeba siedzieć blisko ekranu. Przy
@Drmscape2 w nowym mieszkaniu będę miał ok 2,4 m, więc ciut ponad.

Tak jak pisałem wyżej - wyższa przekątna była ograniczona ceną. Technologia OLED to był must have przy wymianie telewizora ( ͡º ͜ʖ͡º) ale różnica w cenie pomiędzy 65B13 i 77B13 to prawie 8k cebulionów, a 77B13 to najtańszy model w segmencie powyżej 65 cali. Pewne kompromisy musiały zostać zachowane.
@MrXavery Stereo to amplituner Yamaha R-N602 + B&W 685 S2 - jeszcze się nie zdarzyło żeby zabrakło im "pary" przy filmach. Nie da się przy nich rozmawiać na długo przed osiągnięciem max. decybeli.
W to nie wątpię, właśnie ze względu na odległość i relatywnie większe zagęszczenie pikseli z twojej perspektywy. Tylko tracisz tym szczegółowość jaką daje rozdzielczość 4K. Więc chcąc oglądać filmy z niezłego źródła (streaming 4K Netflix, Prime Video, Disney - wszystko ok. 20 mbps) lub bardzo dobrego - odtwarzacz blu ray 4K, to trzeba siedzieć blisko ekranu. Przy 65" tak 1,8-2 m max.


@Drmscape2: a jak zejdziesz do 1m to w ogole
@Drmscape2: dokladnie odwrotnie, zrozumialem bardzo dobrze, dlatego to wysmiewam, irytacje dopisales sam w jakims komicznym (again) odruchu autoobronnym. sprawdzales 75 cali siedzac metr? to dopiero wrazenia (20mbps)
@BananowyJE nie ma innej możliwości ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Chciałem wziąć coś do kompletu od Bowersa, ale ciągle się waham z zakupem. Przeprowadzam się do bloku za kilka miesięcy, i myślę czy dorzucenie jeszcze suba to nie będzie przerost formy nad treścią.