Wpis z mikrobloga

Mirki teoretyczna sytuacja. Pracujecie za 5k netto, nie robicie prawie nic w pracy, całymi dniami możecie siedzieć na wykopie/reddicie gdzie chcecie ale równocześnie na tym stanowisku nie ma żadnego rozwoju, będziecie robić dokładnie to samo do końca życia, może jedynie trochę wzrośnie wypłata.

Zmieniacie pracę na płatną 3k netto, ale z możliwością rozwoju?

#pracbaza #kiciochpyta

Zmieniacie robotę na nową mniej płatną czy zostajecie w starej?

  • Stara 80.1% (496)
  • Nowa 19.9% (123)

Oddanych głosów: 619

  • 37
Przecież jak nic nie robisz i przeglądasz neta to samo przez siebie mówi że 0 rozwoju.

Praca za mniej ale z rozwojem to imo mit dopóki nie jest to zmiana branży.

Jeżeli jesteś operatorem śmieciarki za 5k a chcesz zostać programista za 3k to wiadomo że lepiej zostać tym programista za 3k bo perspektywa zarabiania więcej jest ogromna.

Jeżeli zmiana opiera się na tym że zamiast zbierać odpady zmieszane zaczniesz jeździć śmieciarka
Coś te ankiety wykopowe się nie sklejają. Podobno wszyscy z it netto 15k, przy zmianie pracy z powodu chęci rozwoju jeszcze cisną na podwyżkę. Tutaj mamy sytuację, w której widać, że wykopkom wystarczy 5k i heeja do usranej śmierci.
@Nupharizar: Byłem dokładnie w tej sytuacji xD
zarabiałem już prawie 6k netto i mogłem siedzieć całymi dniami po 6-7h na wykopie, full remote, więc mogłem robić co chciałem i gdzie chciałem.

Zmieniłem pracę na 2.5k netto ale z perspektywami za rok/dwa/trzy lata na spokojne 10-15k.
co to znaczy sam sie rozwijasz?jedyna branża gdzie jest to możliwe to chyba IT, jeśli nie masz dostępu do wiedzy i informacji to możesz sobie najwyżej papier w robocie rozwinąć a nie umiejętności.

@iDrako: Dawno nie słyszałem czegoś podobnego.

Masz do wyboru:
- kursy, doszkalanie się i certyfikaty
- własne projekty
- studia
- zgłębianie wiedzy we własnym zakresie, żeby później błysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej o nową prace.

Jeśli twoja firma
@MMARS: Ale rozumiesz, że to co wymieniłeś to jest doszkalanie się po pracy we własnym zakresie (a po pracy ludzie mają też inne obowiązki jak np. zajmowanie się dziećmi, sprzątanie, gotowanie, życie), a w tej pracy nierozwojowej marnujesz i tak 8h to lepiej być w pracy przez 8h gdzie ciebie czegoś nauczą przynajmniej na wstępie i dają kursy lub gdy robisz coś co polepsza twoje umiejętności.
@MMARS: albo masz małe doświadczenie i nie odbyłeś tych rozmów, albo funkcjonujesz w branży IT która ma się nijak do rzeczywistości.
-- kursy, doszkalanie się i certyfikaty,
możesz #!$%@?ć do kosza bo zamiast ciebie babka z hru będzie miała gościa z 10 letnim doświadczeniem i wywalone ma w twoje papierki
- własne projekty
jakie znowu własne projekty, to nie IT
- studia
jak każdy
- zgłębianie wiedzy we własnym zakresie, żeby