Wpis z mikrobloga

Czy fenix 7 w wersji solar sapphire jest warty dopłaty okolo 1500 zł w moim przypadku względem fenix 6pro (przy założeniu że nie mam żadnego z nich, lady kupuje jako nowy i w sumie dysponuje budżetem na oba jednak rozsądek się odzywa czy trzeba wydawać te 1500 więcej) #garmin #bieganie #triathlon
  • 21
@jadepobiegac: to już tak staniała 7? Ja do 6 mam szkiełko założone, a ponoć ładowanie solarne w naszej strefie geograficznej się nie sprawdza.

PS. Sapphire też można zarysować, zerknij na grupę fenixową na Fb ;)
@jadepobiegac:
to zależy - dla mnie osobiście szafir w zegarku który ma siłą rzeczy ograniczoną żywotność nie jest konieczny. Nie będziesz go używać przez dekady. Rysy? Mi sie nie rysuje - ale rozumiem obawy.
Jakieś dodatkowe szkiełka czy folie z kolei ogranicza czytelność wyświetlacza transrefleksyjnego - dla mnie lipa.

Inna sprawa iż 7 ma dotyk - w turystyce przeglądanie mapy przy pomocy przycisków to jest lipa i myśle sobie że fajnie
Jakieś dodatkowe szkiełka czy folie z kolei ogranicza czytelność wyświetlacza transrefleksyjnego - dla mnie lipa.


@bibsz: Mam szkiełko na zwykłej 6 i nie ma różnicy. Widać tak samo dobrze. A już jedna ryska na tym szkiełku jest ;)
że w zwykłej 6 ślad może nie jest idealnie narysowany, ale realnie naliczone metry niewiele się różnią.


@mirekwirek:
a chwilowe tempo? Tutaj fenix 6 potrafi pokazywać zupełne głupoty…
@jadepobiegac: do czego ci ten zegarek, bo to jest podstawowe pytanie.
Jak bujasz sie po asfalcie, rower bieganie, nie potrzebujesz ultra dokladnych wskazan i miliona wspolczynnikow. To noze sie okazac ze 7 to nie jest gra warta swieczki.
Bo roznice orzeznaczysz na inny szpej, albo na jakies starty.

A moze jak ktos tu juz wspolmnial lepiej isc w fr955, ale to tez kwestia wygladu i potrzeb.

No i nie wiem na
@jadepobiegac: Ja mam Fenix 7X Solar i jakby nie żniżka, to w życiu bym za niego tyle nie dał. Wcześniej miałem Fenix 5 i minusem tego poprzedniego była bateria. Bateria przy moim użytkowaniu trzyma spokojnie 2 tygodnie (pasek tętna i moc w rowerze synchronizowane). Tętna z nadgarstka przy bieganiu mierzy tak samo słabo jak poprzedni xd. Plusy, to mapki, dotykowy ekran, bateria i zbliżeniowe płatności. Ładowanie przez słońce to jest smiech
@mirekwirek: @PurpleHaze: ja porownuje z jednego sklepu ceny po odjęciu vatu, konkretnie eazymut bo wówczas mam 3lata gwarancji.

Lubie te bajery i cyferki, ślad krzywy będzie mnie może trochę wkurzać ale skoro metry dobrze liczy to przeżyję. Raczej asfalt a na długie raz na tydzień idę w las. Aktualnie biegam mtb po lesie trochę i pływanie. Może wrócę do tri kiedyś ale to w perspektywie 2-3 lat wiec może kupić