Wpis z mikrobloga

bo kupią jedzenie zamiast spłacać prezesowi banku jacht


@elf_pszeniczny: jedni kupią jedzenie a drudzy #!$%@?ą na harnasie. żeby walczyć z inflacją należy ściągnąć kasę z rynku a nie ją zostawiać w postaci "wakacji" od spłaty swoich długów.
@Bushi13 jeśli chcecie wiedzieć o co chodzi to polecam przypomnieć co się stało z kredytami podczas przewalutowania po wyjściu z bloku radzieckiego. Ich wycie to jest coś co było spodziewane, zrzucanie odpowiedzialności jest okropne, tego powinni uczyć w szkołach skoro potem w tym żyjemy. Albo zablokować dodruk.
@1349: czy w mojej odpowiedzi widziałeś cokolwiek, co wskazywałoby na brak odpowiedzialności? Oczywiście, że są ludzie, którzy "przyniesli, my podpisali a tera trza płacić". Tylko ty w swojej pełnej wyrzutów odpowiedzi wspomniałeś tylko o nich. A o patologii banków w tym temacie nawet się nie zająknąłeś, mimo że to przez ich chachmęcenie przy wyznaczaniu wiboru powstała cała ta akcja
jakieś 4 mln ma kredyt hipoteczny. więc reszta go nie ma i to jest większość.

@koku: no tylko nie uwzględniasz tego że kredyt może mieć jedna osoba z pary, ale z mieszkania/domu korzystają oboje. Dodaj do tego jeszcze jakieś gówniaki i proporcje trochę się zmienią
@powaznyczlowiek: w każdym wpisie dodajesz lennnyfejsa a się po prostu ośmieszasz tymi wpisami. to chyba oczywiste, że jak rząd podnosi podatki to prywatne przedsiębiorstwa odbijają sobie na klientach.

mam wrażenie, że rozmawiam z jakimś ekonomicznym troglodytą. nic dziwnego, że socjal u nas stoi tak mocno. pewnie jeszcze myślisz, że nie płacisz żadnych podatków.
@koku: a widziałeś może wykres ROE sektora bankowego?

Dodaje lenny face'a bo cię podpuszczam. Nazywasz mnie ekonomicznym troglodytą, a sam się wkrecasz w dyskusję na 10 komentarzy nie sprawdzając najbardziej podstawowych i dostępnych dla wszystkich statystyk, które w 2min pokazały by ci kto tu jest pokrzywdzony, a kto zarabia gruby hajs bez żadnego ryzyka i się denerwuje bo rząd trochę ten wzrost próbuje zahamować.

A zanim napiszesz kolejny komentarz broniący banków,
p.....k - @koku: a widziałeś może wykres ROE sektora bankowego?

Dodaje lenny face'...

źródło: comment_1656576041BflljaEvG2X2Xm48rfDSON.jpg

Pobierz
@powaznyczlowiek: no i? jak ktoś zarabia to należy mu przywalić? jaki jest górny limit zysku według ciebie? bo wtedy trzeba im zabrać i dać tym, którzy nie potrafią gospodarować swoimi zasobami albo nie potrafią myśleć dalej niż do następnej wypłaty?
podczas inflacji banki zarabiają, tak samo jak budżet państwa, dlatego NBP w teorii miał być niezależny.

myślisz, że podpuszczasz a sie po prostu ośmieszasz. daruj sobie odpowiedź bo szkoda mojego czasu