Wpis z mikrobloga

Przedwczoraj byłem testować spiritboxa w środku dnia na cmentarzu żydowskim na końcu mojego miasteczka. Nie nagrywaliśmy z kolegą, bo nie liczyłem, że cokolwiek się stanie, ale było parę intrygujących momentów.
Zadawałem pytania jak każdy yotubowy ghost hunter: "czy ktoś tu z nami jest", "jak macie na imię" itp. w trakcie tych czynności migała mi lampka na przodzie radyjka (później doczytałem, że jest to dioda odczytująca skoki i spadki temperatury - hehe podobno ektoplazma i chłód zawsze obecne z duchami xD), która nie migała nigdy wcześniej. Kiedy lampka pikała chwilami poprosiłem "dajcie znak diodą, że tu jesteście" i nie wiem czy dioda pikała intensywniej, ale gdy poprosiłem by przestali i nie świecili diodą w urządzeniu dziwnym zbiegiem okoliczności dioda i dźwięk wydawany przy jej miganiu zamilkły na kilkadziesiąt sekund ¯_(ツ)_/¯ . Oczywiście jakieś pojedyńcze sylaby niezrozumiałe dla ucha wydobywały się z radia, ale mogły być jakieś dalekie fragmenty audycji radiowych. Mówię dalekie, bo na paśmie AM przestali nadawać w Polsce w latach 90-ych i mało kto używa innego pasma niż FM.
Niemniej jednak ja, ani kumpel na sobie nie odczuliśmy jakiegoś zimna. Zapytałem jeszcze "czy możemy coś dla was zrobić, zapalić znicz?" i były tylko sporadyczne piknięcia, ale gdy zapytałem "czy pomodlić się za was" dioda i sygnał dźwiękowy rozpikały się na całego. Idąc już w stronę drogi przez trawnik prowadzący do bramy cmentarza radio znowu zaczęło pikać intensywnie. Najciekawsze jest to, że było na czuwaniu, tzn. gdy przytrzymasz przycisk "power" to radio się wyłącza i na wyświetlaczu widać jedynie symbol stanu baterii. Przestało dopiero jak wyciągnąłem jedną baterię. Potem uzmysłowiłem sobie czemu radio tak się rozwrzeszczało na pytania "czy się pomodlić za nich?" - chyba żydowskie duchy się poirytowały, że ktoś chce się za nie modlić po chrześcijańsku xDDD. Jak się uda dziś idę na normalny cmentarz działać dalej i jeśli wyjście wypali to dam znać w najbliższym czasie co się działo ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Aaa, tu macie fotkę tego żydowskiego cmentarza z google, bo sam nie wpadłem na to by zrobić. Tu wygląda ładniej, bo teraz strasznie zarośnięty pokrzywami xD.
#paranormalnemirkowyznania
LubieChleb - Przedwczoraj byłem testować spiritboxa w środku dnia na cmentarzu żydows...

źródło: comment_1656847470iZeO0L8TL6LYrisC7t6kyS.jpg

Pobierz
  • 29
@Ogorek95: Bo ja w zasadzie bez nagrania wyraźnego głosu sam nie wierzę jeszcze, że to duchy. To mogły być urywki audycji radiowych, same reakcje diody na pytania to mógł być zbieg okoliczności. Podeszłam do tego z przymrużeniem oka nieco jak widać - sam żartowałem z napinki Żydów na modlącego się katola. Następnym razem nagram moją "pracę" obiecuje. Jak podkreślam wierzę w duchy, ale nie mogę każdego szmeru z rzadka potraktować jako